Aktualizacja strony została wstrzymana

Szwecja: Partia Socjaldemokratyczna skojarzona z partią nazistowską

Lokalne przedsiębiorstwo usług energetycznych w małej miejscowości ÖvertorneÃ¥ w północnej Szwecji, wzburzyło socjalistycznych polityków swoją, jak to określają media „kampanią nienawiści”.

„Nienawiść” firmy Ekfors Kraft sprowadziła się do umieszczeniu na frontowej ścianie budynku biurowego na głównej ulicy, oświetlonego napisu, który jasno określa ideowe korzenie szwedzkiej Partii Socjaldemokratycznej, nazywając ją „Narodową Socjalistyczną Partią”, czyli partią nazistowską. Nad napisem umieszczono symbol Partii Socjaldemokratycznej wkomponowany na tle swastyki.

„Napis musi być zdjęty. Nie ma innej alternatywy jeśli mamy spojrzeć w oczy turystom.” – wzywa działacz socjaldemokratyczny, Harry Kempainem. „To nie jest dobry materiał piarowy dla naszego powiatu” – dodaje w wywiadzie dla pisma pisma Norrländska Socialdemokraten.

Konflikt pomiędzy firmą energetyczną zarządzaną przez Mikaela Styrmana a Partią Socjaldemokratyczną trwa już ponad sześć lat. Styrman twierdzi, że jest ofiarą kampanii politycznej i nacisków wywieranych przez lokalnych władców socjaldemokratycznych. „Złości mnie to, że ludziom nie podoba się ten napis, ale zupełnie nie interesują się ani moją rodziną ani jak byliśmy traktowani” – mówi Mikael Styrman. Firma Ekfors Kraft poprzez nakazy administracyjne i długie dysputy ze szwedzkim urzędem energetycznym Energimyndigheten, pozbawiona została możliwości podłączenia się do sieci energetycznej. Na walkę z władzami, firma pana Styrmana wydała do tej pory 60 tysięcy koron (7 tysięcy dolarów).

Szwedzka Socjaldemokratycznna Partia Robotnicza – bo tak brzmi pełna nazwa tej partii – jest największą partią w Szwecji. Powstała w 1889 roku na bazie ideologii marksistowskiej, której jest wierna do dnia dzisiejszego. W wyniku tzw. transformacji partii komunistycznych na całym świecie, również i szwedzka partia przeszła w latach 1990. na pozycje globalistyczne, zgadzając się m.in.  na wyprzedaż majątku szwedzkiego.

Partia  NSDAP, czyli Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników, zwana często nazistowską, była niemieckim odpowiednikiem tego samego międzynarodowego socjalistycznego ruchu marksistowskiego, chociaż mylnie kojarzona jest i nazywana partią prawicową.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) na podstawie The Local


Skip to content