Aktualizacja strony została wstrzymana

Towarzysz Wiktor bardziej poprawny od Semki i ks. Zaleskiego?

Uniwersytet Wrocławski odwołuje spotkanie z Jerzym Robertem Nowakiem i Piotrem Semką z przyczyn ideologicznych, tymczasem należący do totalitarnej partii profesor może swobodnie głosić swoje poglądy na temat „socjalistycznej drogi Chin”. Problemy z inną uczelnią ma ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Czyżby powrót cenzury?

Zapowiadana konferencja na temat polityki historycznej Niemiec na Uniwersytecie Wrocławskim nie odbędzie się. Powód? Referaty wygłosić mieli związany z Radiem Maryja prof. Jerzy Robert Nowak, oskarżany o antysemityzm, oraz publicysta „Rzeczpospolitej” Piotr Semka. Uczelni nie przeszkadza jednak, że w czwartek swoją książkę będzie prezentował w jej murach członek Komunistycznej Partii Polski, prof. Zbigniew Wiktor.

Wiktor jest politologiem, pracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego. – ChRL jest państwem dyktatury ludu (proletariatu), w którym rozwija się socjalistyczna demokracja. Program rozwoju Chin oparty jest na założeniach marksizmu-leninizmu, myśli Mao Zedonga, teorii Deng Xiaopinga i teorii trzech reprezentacji. Socjalizm w Chinach budowany jest zgodnie z chińską specyfiką, która zakłada tworzenie średniozamożnego harmonijnego społeczeństwa – pisze komunista w swojej najnowszej książce, „Chiny na drodze socjalistycznej modernizacji. – W polityce międzynarodowej Chiny prowadzą politykę pokoju, przeciwstawiają się zagrożeniom wojny i hegemonizmu. Z tych powodów Chiny w dobie globalizacji są nie tylko nadzieją, ale także realną podporą dla sił pokoju i postępu społecznego na całym świecie – kontynuuje swój wywód członek KPP.

Problemy ze swoimi wykładami ma także ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, tym razem na Uniwersytecie Szczecińskim. Promocja jego książki „Przemilczane ludobójstwo na kresach” została odwołana i musiała zostać przeniesiona poza mury uczelni. Ten los nie spotkał rok temu aktywistę lobby homoseksualnego Roberta Biedronka, gdy prezentował na UŚ swoją pozycję.

Temat kneblowania wolności słowa na wyższych uczelniach podejmą uczestnicy programu Jana Pospieszalskiego „Warto Rozmawiać”. W jutrzejszym odcinku wyemitowanym o godz. 23.00 w TVP 2, poświęconym tej sprawie weźmie udział m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

sks/isakowicz.pl

Za: Fronda.pl


.