Aktualizacja strony została wstrzymana

Wykopują rasizm ze stadionów stosując rasowe kryteria

W Warszawie w ramach tygodnia FARE (Football Against Racism in Europe) odbył się mecz pod hasłem „Wykopmy rasizm ze stadionów”, w którym przy wyborze zawodników do obydwu zespołów zastosowano kryterium… rasowe.

Na boisku przy Zespole Szkół im. M. Konarskiego w Warszawie zmierzyły się drużyny Reprezentacji Piłkarzy Afryki z FC Tolerancja. W skład tej pierwszej weszli zawodnicy czarnoskórzy (wspierani przez białego bramkarza), a koszulki drugiego zespołu ubrali polscy dziennikarze, politycy i byli piłkarze.

Organizatorem wydarzenia było Integracyjne Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Daj szansę” i zasiadający w Parlamencie Europejskim Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej (wcześniej Prawo i Sprawiedliwość).

Jak pokazują zdjęcia na facebookowym profilu eurodeputowanego intensywna promocja nie przyniosła skutku, a mecz przyciągnął zaledwie kilkudziesięciu kibiców. Mimo tego i tak musiała pilnować ich policja, co przyznał biorący udział w zawodach dyrektor Programu I Polskiego Radia Kamil Dąbrowa.

Mecz zakończył się wynikiem 4-1 dla piłkarzy z Afryki.

Jakub Klimkowicz

Źródło: afryka.org, Facebook, Serwis informacyjny radiowej jedynki z niedzieli (27.10.2013) godz. 17:00.

Za: prawy.pl (28-10-13)

KOMENTARZ BIBUŁY: Zapamiętajmy te nazwiska drużyny „FC Tolerancja”: Piotr Świerczewski, zawodnicy z Reprezentacji Artystów Polskich, Andrzej Person, Michał Szczerba, Andrzej Strejalu, Janusz Wójcik, Darek Górski, oraz politycy, dziennikarze, byli piłkarze.

Źródło nazwisk: afryka.org

W czasach wzmacniających się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, musimy mocno i stanowczo powiedzieć, że sprzeciwiamy się nienawiści – mówi Paweł Zalewski (49 l.), europoseł Platformy Obywatelskiej, który objął imprezę swoim patronatem i zachęca do kibicowania zawodnikom.

Źródło wypowiedzi: se.pl

 

I celny komentarz jednego z internautów:

Maciek 2013-10-28 13:40

Z tego co widzę to w reprezentacji Afryki nie ma ani jednego Araba a przecież jest ich w Afryce Północnej mnóstwo, to jest rasizm.
 
Skip to content