Rozprawa przeciwko kolejnej diecezji; żądania oddalenia sędziego “dlatego że jest katolikiem”

Aktualizacja: 2006-11-7 12:00 am

Obrońca ofiary molestowanej przez księdza zażądał zmiany sędziego “dlatego, że jest katolikiem”. W procesie przeciwko Diecezji Green Bay w stanie Wisconsin w sprawie księdza Donalda Buzanowskiego, który przed osiemnastu laty molestował, wtedy dziesięcioletniego Davida Schauera, obrońca poszkodowanego wezwał do ustąpienia sędziego Marka Warpinskiego, gdyż jest on katolikiem. Sędzia Warpiński od początku prowadzący sprawę i nie ukazujący żadnej stronniczości, nie zamierza się wycofywać i powiedział: “Jestem katolikiem? Tak, jestem tym kim jestem. Jestem tym, na kogo wychowali mnie moi rodzice i nie zamierzam nikogo z tego tytułu przepraszać. A fakt ten nie będzie wpływał na prowadzenie tej sprawy.”

Ksiądz Donald Buzanowski odbywa obecnie karę 32 lat pozbawienia wolności za udowodnione przypadki molestowania seksualnego. Prowadzona sprawa dotyczy ustalenia odpowiedzialności diecezji czy seria molestowań seksualnaych była znana przełożonym ks. Buzanowskiego.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=708 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]