Jerzy Robert Nowak: Jesteśmy w stanie dogorywania Polski

Aktualizacja: 2013-10-24 9:46 pm

23 października z mieszkańcami Warszawy spotkał się prof. Jerzy Robert Nowak. Spotkanie zorganizowało Centrum Edukacyjne Powiśle. Prof.  Nowak przybliżył zebranym katastrofalny stan w jakim znajduje się Polska.

Jerzy Robert Nowak: Jesteśmy w stanie dogorywania PolskiW niezwykle zajmujący sposób prof. Nowak opisał problem antypolonizmu, szkalowania całego dorobku pokoleń Polaków, negowania roli Polski w dziejach świata. Za szczególnie bolesną Jerzy Robert Nowak uznał bierność Polaków wobec zalewu antypolskiej kampanii nienawiści.

Zdaniem prof. Nowaka Polacy są najbardziej wynaradawianym narodem na świecie. W wyniku antypolskiej kampanii nienawiści Polacy zostali wpędzeni w nieuzasadniony kompleks niższości. By przetrwać, Polacy muszą, tak jak Węgrzy, odrzucić kompleksy i nabyć poczucia dumy narodowej.

Według Nowaka wynaradawianie Polaków ma bardzo prozaiczną przyczynę ze względu na skuteczny wyzysk, który jest możliwy na ograbionych z godności niewolnikach. By pokrzyżować plany antypolskiej oligarchii należy głosić prawdę i przeciwstawiać się antypolskiej kampanii nienawiści.

Spotkanie było też okazją do prezentacji nowych zbiorów publicystyki profesora i jego wydanych książek: wyboru myśli o narodzie prymasa Wyszyńskiego „Aby Polska była Polską”, pracy prof. Nowaka o nazistowskich zbrodniach Żydów na Żydach „Żydzi przeciw Żydom” oraz napisanej przez niego trzy tomowej, ponad 1500 stronicowej, wydanej w formacie A4, „Historii Polski 1733-1939”.

Jak zawsze słuchacze mieli okazję poznać wiele ważnych a często nie znanych faktów dotyczących haniebnej działalności osób z pierwszych stron gazet. Dodatkowo prelekcja prof. Nowaka jak zawsze zainspirowała zebranych do ożywionej dyskusji. Szczególnie istotne w dyskusji były głosy weteranów młodzieżowego ruchu narodowego, którzy zwrócili uwagę na eksplozję odrodzenia narodowego w środowiskach młodzieżowych coraz śmielej wyrażających swój nacjonalizm i nie kryjących swojego uzasadnionego sceptycyzmu do środowisk PiS infiltrowanych przez osoby gardzące Polską i Polakami.

tekst i fot. Jan Bodakowski

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70751 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]