Jerzy Robert Nowak: Jesteśmy w stanie dogorywania Polski

23 października z mieszkańcami Warszawy spotkał się prof. Jerzy Robert Nowak. Spotkanie zorganizowało Centrum Edukacyjne Powiśle. Prof.  Nowak przybliżył zebranym katastrofalny stan w jakim znajduje się Polska.

Jerzy Robert Nowak: Jesteśmy w stanie dogorywania PolskiW niezwykle zajmujący sposób prof. Nowak opisał problem antypolonizmu, szkalowania całego dorobku pokoleń Polaków, negowania roli Polski w dziejach świata. Za szczególnie bolesną Jerzy Robert Nowak uznał bierność Polaków wobec zalewu antypolskiej kampanii nienawiści.

Zdaniem prof. Nowaka Polacy są najbardziej wynaradawianym narodem na świecie. W wyniku antypolskiej kampanii nienawiści Polacy zostali wpędzeni w nieuzasadniony kompleks niższości. By przetrwać, Polacy muszą, tak jak Węgrzy, odrzucić kompleksy i nabyć poczucia dumy narodowej.

Według Nowaka wynaradawianie Polaków ma bardzo prozaiczną przyczynę ze względu na skuteczny wyzysk, który jest możliwy na ograbionych z godności niewolnikach. By pokrzyżować plany antypolskiej oligarchii należy głosić prawdę i przeciwstawiać się antypolskiej kampanii nienawiści.

Spotkanie było też okazją do prezentacji nowych zbiorów publicystyki profesora i jego wydanych książek: wyboru myśli o narodzie prymasa Wyszyńskiego „Aby Polska była Polską”, pracy prof. Nowaka o nazistowskich zbrodniach Żydów na Żydach „Żydzi przeciw Żydom” oraz napisanej przez niego trzy tomowej, ponad 1500 stronicowej, wydanej w formacie A4, „Historii Polski 1733-1939”.

Jak zawsze słuchacze mieli okazję poznać wiele ważnych a często nie znanych faktów dotyczących haniebnej działalności osób z pierwszych stron gazet. Dodatkowo prelekcja prof. Nowaka jak zawsze zainspirowała zebranych do ożywionej dyskusji. Szczególnie istotne w dyskusji były głosy weteranów młodzieżowego ruchu narodowego, którzy zwrócili uwagę na eksplozję odrodzenia narodowego w środowiskach młodzieżowych coraz śmielej wyrażających swój nacjonalizm i nie kryjących swojego uzasadnionego sceptycyzmu do środowisk PiS infiltrowanych przez osoby gardzące Polską i Polakami.

tekst i fot. Jan Bodakowski

Za: Prawy.pl ( 24-10-13) | http://www.prawy.pl/z-kraju/4095-jerzy-robert-nowak-jestesmy-w-stanie-dogorywania-polski

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content