Włochy: Oświadczenie władz dystryktu FSSPX w sprawie pogrzebu Eryka Priebkego

Aktualizacja: 2013-10-21 9:44 pm

Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X otrzymało prośbę od członków rodziny pana Eryka Priebkego o odprawienie egzekwii nad trumną tego budzącego kontrowersje byłego niemieckiego oficera, skazanego przez włoski wymiar sprawiedliwości za udział w okrutnej masakrze w Rowach Ardeatyńskich (Fosse Ardeatine).

Każdy, kto został ochrzczony i przystąpił do sakramentów spowiedzi i Komunii św. –  jakiekolwiek popełniłby błędy i grzechy – o ile ”‹”‹umarł pojednany z Bogiem i Kościołem ma prawo do celebracji Mszy świętej i pogrzebu.

Niezmiennie odrzucamy wszelkie formy antysemityzmu i nienawiści rasowej, ale także nienawiść we wszystkich jej przejawach. Katolicyzm jest religią miłosierdzia i przebaczenia.

Celebracja wspomnianego pogrzebu miała mieć charakter prywatny w celu uniknięcia nacisków i manipulacji medialnych.

Źycząc wszystkim dziennikarzom sukcesów w ich pracy trwamy w przekonaniu, że nie należy przedstawiać aktu pobożności jako gestu ideologicznego, a współczucie i miłosierdzie nie mogą być okazywane wybiórczo, lecz muszą zawsze przyświecać działaniom Kościoła Chrystusowego.

Niniejszym stanowczo zaprzeczamy prawdziwości wszelkich innych rzekomych oświadczeń członków Bractwa, które pojawiają się obecnie w mediach.

(źródło: sanpiox.it, 15 października 2013).

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70632 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]