US Army: nie ma budżetu, nie będzie Mszy

Aktualizacja: 2013-10-6 8:15 am

Pod groźbą aresztu i postępowania dyscyplinarnego amerykańscy kapelani wojskowi nie będą mogli odprawiać jutro w swych bazach niedzielnych Eucharystii. Wszystko z powodu tak zwanego „shutdown”, czyli ograniczenia działalności państwa w wyniku nie uchwalenia budżetu federalnego.

Kapelani podzielili los innych pracowników budżetówki. Do czasu uchwalenia budżetu nie mogą pełnić swej posługi. Odwołano chrzty, a nawet śluby. Kapłanów nie można też prosić o spowiedź czy zwykłą rozmowę. Niektórzy kapelani próbują obejść państwowy zakaz. Wojsko nie zgodziło się na propozycję darmowej posługi z ich strony. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest wyprowadzenie żołnierzy poza bazę i sprawowanie Mszy w plenerze.

kb/ rv, fox news

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70624 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]