Aktualizacja strony została wstrzymana

Kanada: Międzynarodowa konferencja Fatima – ścieżka ku pokojowi z udziałem ks. Stehlina FSSPX

W dniach 8-13 września br. w Niagara Falls w kanadyjskiej prowincji Ontario odbyła się międzynarodowa konferencja pod nazwą Fatima: Path to Peace! Organizatorem tego spotkania było założone w 1978 r. i kierowane przez ks. Mikołaja Grünera stowarzyszenie Centrum Fatimskie, będące również wydawcą kwartalnika „Fatima Crusader” (ang. Krzyżowiec Fatimski), który w Kanadzie i USA ma ponad milion czytelników.

Ks. Karol Stehlin FSSPX przemawia podczas konferencji Fatima: Path to Peace!

 W tegorocznej trzynastej już konferencji wzięli udział m.in.: Ignacy Józef III Younan – syryjskokatolicki patriarcha Antiochii; ks. prał. Patryk Perez – teolog, badacz modernizmu w Kościele, propagator orędzia fatimskiego i specjalista w zakresie liturgii rzymskiej; wspomniany wyżej ks. Mikołaj Grüner; ks. Paweł Kramer – biblista, badacz objawień Matki Bożej, autor publikacji nt. katolickiego tradycjonalizmu i wydawca przeglądu „The Devil’s Final Battle”; ks. Karol Stehlin – przełożony Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Europie Wschodniej i ekspert w dziedzinie mariologii; Ronald (Ron) Paul – członek Izby Reprezentantów USA, który dwukrotnie (w 2008 i 2012 r.) ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich, członek zboru baptystycznego; dr Piotr Chojnowski – filozof i politolog, specjalista z dziedziny tomizmu i katolickiej nauki społecznej; Jan Vennari – pisarz, naukowiec, katecheta i wydawca miesięcznika „Catholic Family News”; Krzysztof Ferrara – prawnik i katolicki publicysta; dr Robert Sungenis – katolicki teolog, apologeta, prezes Catholic Apologetics International; Michał Matt – publicysta i wydawca dwutygodnika „The Remnant”; dr Paweł A. Byrne – neonatolog i pediatra, specjalista w dziedzinie etyki medycznej, były prezes Catholic Medical Association; Marian (Mario) Berghezio, członek Parlamentu Europejskiego z ramienia włoskiej Ligii Północnej, propagator orędzia fatimskiego; Brian McCall – prawnik i pisarz zajmujący się m.in. etyką w biznesie oraz Wilhelm F. Jasper – redaktor „The New American”, dziennikarz śledczy, przez dwie dekady reporter przy ONZ.

Konferencja w Niagara Falls odbywała się w cieniu wojny domowej w Syrii i dyplomatycznych zmagań mocarstw w sprawie zbrojnej interwencji oraz papieskiego apelu o zachowanie pokoju. W związku z tym, a także w związku z udziałem w konferencji patriarchy Ignacego Józefa III oraz dr Ronalda Paula – zdecydowanego przeciwnika militarnej interwencji USA na Bliskim Wschodzie – konferencja wzbudziła większe niż dotąd zainteresowanie mediów świeckich. Niestety, większość dziennikarzy nie skupiła się na treści i przesłaniu konferencji, ale próbowała ją storpedować, m.in. za pomocą nacisków na prelegentów, by odmówili w niej udziału, oraz zarzutów wobec członków Centrum Fatimskiego o ich rzekomy antysemityzm.

W wigilię święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zapraszając do udziału w konferencji, ks. Grüner powiedział m.in.: „Po licznych perturbacjach spowodowanych przez rozhisteryzowane liberalne media pora wrócić do właściwego przesłania konferencji i podkreślić to, czego ona rzeczywiście dotyczy: pokoju na świecie, możliwego do osiągnięcia dzięki poświęceniu Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, która sama domagała się tego podczas objawień w Fatimie. Oto, co łączy katolickich prelegentów – i nie ma znaczenia, jakie mają poglądy na inne kwestie”.

Ks. Karol Stehlin, który już po raz drugi wziął udział w konferencji organizowanej przez Centrum Fatimskie, wygłosił wykład zatytułowany Św. Maksymilian Maria Kolbe, Fatima i osobiste poświęcenie się Matce Bożej (osoby władające językiem angielskim mogą wysłuchać go na stronie internetowej poświęconej tej konferencji) oraz poprowadził procesję ku czci Najświętszej Maryi Panny ulicami Niagara Falls (źródła: fatima.org, fatimapathtopeace.org, wrzesień 2013).

Za: Wiadomości Tradycji katolickiej (26 września 2013) | http://news.fsspx.pl/2013/09/kanada-miedzynarodowa-konferencja-fatima-sciezka-ku-pokojowi-z-udzialem-ks-stehlina-fsspx/

Skip to content