USA: protest przeciwko wizycie komunistki i feministki na katolickiej uczelni

Aktualizacja: 2013-09-23 10:55 am

Wolontariusze TFP w USA wszczęli akcję przeciwko planowanej wizycie Angeli Davis, zajadłej feministki i komunistki, zaangażowanej w promocję aborcji oraz tzw. małżeństw jednopłciowych na katolickim uniwersytecie w Seatle. Zwracają uwagę, że trudno byłoby znaleźć drugiego mówcę, który tak bardzo sprzeciwiałby się nauczaniu Kościoła, jak ona. Jedynym, który mógłby się równać z Davis, byłby Stalin.

Angela Davis to nie tylko feministka, ale też komunistka i aktywistka ruchów proaborcyjnych oraz homoseksualnych. Mimo to katolicki Seatle University planuje zorganizować jej wykład, połączony z podpisywaniem książek.

Akcja Studencka TFP wzywa do protestu. Wolontariusze Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności podkreślają, że Angela Davis publicznie popiera aborcję, o czym pisze w swojej książce „Women, Race and Class”. Antykoncepcja, jak i prawo do aborcji – wg jej słów – jest „podstawowym warunkiem wstępnym dla emancypacji kobiet”.

Davis promuje także homoseksualne „małżeństwa”. Promująca homoseksualizm strona internetowa „History Month LGBT ” nazywa Angelę Davis ikoną ruchu homoseksualnego i prezentuje film o jej aktywności lewicowej.

Davis promuje też ateistyczny komunizm. Należała do Komunistycznej Partii, a w 1979 roku została uhonorowana przez władze NRD Pokojową Nagrodą Lenina.

Niedawno w Detroit zaproponowała powrót do idei „socjalizmu dla wszystkich”. Davis była również aktywna w Partii Czarnych Panter. Przyjaźniła się z Freudem i Herbertem Marcuse. Przez długi okres znajdowała się na liście FBI – najbardziej poszukiwanych osób w państwie.

Przedstawiciele Akcji Studenckiej TFP podkreślają, że mottem uniwersytetu katolickiego w Seattle są słowa: „Ad Maiorem Dei Gloriam”, czyli „Na większą chwałę Boga”. Zwrot ten wiernie oddaje heroicznego ducha Ignacego Loyoli , który założył Towarzystwo Jezusowe. Uczelnia zapraszając w swoje podwoje kogoś takiego, jak Davis w gruncie rzeczy szkodzi własnej reputacji i podważa katolicką tożsamość. Sygnalizuje także gwałtowny odwrót od tej chwalebnej maksymy.

Szef Akcji, John Ritchie przypomina, że komunizm jest odpowiedzialny za zabicie około 100 milionów ludzi, a wiele osób wciąż cierpi z powodu komunistycznych rządów na Kubie, w Korei Północnej, w Wietnamie i w Chinach. Zadaje pytanie: – Dlaczego ta ideologia nadal czai się w salach akademickich bezkarnie?

Źródło: tfp,org, AS.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70442 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]