Aktualizacja strony została wstrzymana

S. Farley: papież wydaje się być pojętny!

Papież Franciszek, jak widać, zbiera same pochwały ze wszystkich stron. Nie tylko od Żydów i masonerii, ale także od postępowych, rewolucyjnych katolików.
Admin. [Dz.g.M.]

Kontrowersyjna zakonnica, będąca jedną z intelektualnych liderek buntu amerykańskich sióstr, s. Margaret Farley, stwierdziła, że została zachęcona nowością i stylem papieża Franciszka. „Wydaje się być pojętny” – powiedziała.

– Problemem w naszym Kościele jest to, że nie można się nie zgadzać – powiedziała zakonnica, której prace dotyczące etyki seksualnej oraz poparcie dla związków osób tej samej płci poskutkowało ostrzeżeniem ze strony Kongregacji Doktryny Wiary.

W czerwcu 2012 roku Watykan orzekł, że jej praca „Just Love: A Framework for Christian Sexual Ethics” nie wyraża katolickiego stanowiska etycznego i nie powinna być traktowana jako podręcznik na katolickich uczelniach. Wywołało to falę krytyki pod adresem Stolicy Apostolskiej i samego Benedykta XVI.

Jak podkreślała zakonnica, takie przypadki „cenzury” utrwalają atmosferę tłumienia faktycznej debaty, ignorując „zmiany”, jakie zaszły w świadomości i poglądach wielu katolików.

– Nikt nie może powiedzieć, że przeprosiłam i się wycofałam, byłoby to sprzeczne z poczuciem osobistej uczciwości – podkreślała w trakcie jednego z nielicznych publicznych spotkań.

Jak podkreślała, do poparcia dla „małżeństw” osób tej samej płci dotarła dzięki jej homoseksualnemu siostrzeńcowi. Opisała go zgromadzonym jako osobę „mądrą” i „świętą”.
– Nasza rodzina nigdy nie mogłaby go potępić – tłumaczyła.

S. Farley przez pięć lat nauczała w Mercy College, przez 16 lat należała do władz Uniwersytetu Detroit-Mercy. Aktualnie pracuje jako profesor-emeryt na Uniwersytecie w Yale.

Krytyczna ocena Kongregacji Doktryny Wiary nie łączyła się w jej przypadku z żadnymi sankcjami, nie utraciła prawa do nauczania, nie zmieniła się też pozycja, jaką zajmowała w zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia.

– Nie twierdzę, że byłam szczególnie prześladowana – podkreślała. W pracy naukowej zajmowała się m. in. feministyczną teologią i etyką. Przewodniczyła Katolickiemu Stowarzyszeniu Teologicznemu Stanów Zjednoczonych.

Źródło: freep.com
mat
http://www.pch24.pl

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2013-09-19) | http://marucha.wordpress.com/2013/09/19/s-farley-papiez-wydaje-sie-byc-pojetny/

Skip to content