Niemcy: kolejne odsłony pedofilskiego oblicza lat 80-tych

Aktualizacja: 2013-09-16 10:16 am

Profesor Franz Walter z Instytutu Badań nad Demokracją („Institut für Demokratieforschung) ujawnił kolejne dokumenty, z których wynika, że w latach 80-tych nie tylko partia Zielonych oraz „Niemieccy Młodzi Demokraci” („Deutsche Jungdemokraten”) byli uwikłani w pedofilię. „Ze swojej pedofilskiej przeszłości muszą się rozliczyć także „Związek Ochrony Dzieci” („Deutscher Kinderschutzbund”) oraz renomowana, protestancka szkoła Odenwald („Odenwaldschule) – pisze „kath.net”.

Najnowsze wyniki badań prof. Waltera donoszą, że za liberalnym podejściem do kontaktów seksualnych między dziećmi i dorosłymi opowiadała się także elitarna szkoła Odenwald (w kraju związkowym Hesja), prowadzona przez „postępowych pedagogów i teologów protestanckich”. „Nie bez winy jednak pozostaje też „Związek Ochrony Dzieci” („Deutscher Kinderschutzbund”)” – informuje „kath.net”.

Jak się okazuje, pionierem w propagowaniu relacji seksualnych z dziećmi był „szanowany pedagog socjalny, prof. Helmut Kentler, który w 1998 należał do Izby Ewangelickiego Kościoła Niemiec ds. Edukacji i Wychowania („Kammer der EKD für Bildung und Erziehung”) oraz grupy roboczej „Konfirmantów z Getyngii” („Konfirmandenarbeit Göttingen”)”.

Już począwszy od roku 1974 prof. Kentler publikował przeróżne książki i broszury, które prezentował m.in. podczas „Niemieckich Ewangelickich Dni Kościoła” (Deutscher Evangelischer Kirchentag). Jedną z publikacji była „Pokaż! Książka obrazkowa dla dzieci i rodziców” („Zeig mal! Ein Bilderbuch für Kinder und Eltern”). W prologu – jak podaje „kath.net” – można przeczytać, iż ”jeśli kontakty seksualne między dorosłymi i dziećmi nie byłyby dyskryminowane, to można by było spodziewać się pozytywnego rozwoju osobistego obydwu stron”.

Z najnowszych doniesień wynika także, że prof. Kentler od 1979 do 1982 roku pełnił funkcję prezesa „Towarzystwa Socjologicznych Badań nad Seksualnością” („Deutsche Gesellschaft für Sozialwissenschaftliche Sexualforschung”), a w latach 90-tych brał udział w badaniu przypadków molestowania seksualnego dzieci. Jak pisze „kath.net”, w 1997 roku „profesor wyraził swoją ogromną radość z powodu faktu, że wstrzymane zostało postępowanie karne przeciwko osobom oskarżonym o pedofilię”.

W elitarnej szkole Odenwald z kolei znaczącą rolę w upowszechnianiu „innowacyjnych form” współżycia seksualnego z uczniami odegrał pedagog-pedofil i homoseksualista Gerold Becker, który – jak dodatkowo informuje „kath.net” – do śmierci żył ze swoim wieloletnim partnerem, renomowanym pedagogiem Hartmutem von Hentig”.

W jednym z wywiadów z 2010 roku dyrektor szkoły Odenwald, Margarita Kaufmann przyznała, że znane były jej przypadki molestowania seksualnego uczniów w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Źródło: www.kath.net

Klaud

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70310 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]