Decyzja o tatuażu uznana za poważniejszą od decyzji o aborcji

Aktualizacja: 2013-09-12 9:10 am

Prawo aborcyjne w Waszyngtonie jest jednym z najbardziej liberalnych w całych Stanach. I władze nie zamierzają tego zmieniać. Za ważniejsze stanowy Departament Zdrowia uznał wprowadzenie okresu oczekiwania przed wykonaniem tatuażem i piercingiem. Osoba, która zdecyduje się go zrobić ma mieć obowiązek odczekania 24 godzin przed zabiegiem, aby uniknąć podejmowania tak ważnych decyzji pod wpływem emocji. Natomiast kobiety, które decydują się na aborcję, mogą ją otrzymać od ręki.

Zdaniem Najmy Roberts, rzeczniczki Departamentu Zdrowia Waszyngtonu, 24 godzinny okres do zastanowienia dla osób chcących zrobić piercing lub tatuaż jest niezbędny.

– Trzeba upewnić się, że osoba podejmująca decyzję jest w stabilnym nastroju, by nie było tak, że np. obudzi się rano przerażona tym, co się stało – powiedziała Roberts.

Pomysł regulacji został skrytykowany przez właścicieli salonów tatuażu. Około połowa ich klientów to ludzie, którzy przechodząc w pobliżu nagle decydują się na tatuaż czy piercing.

Jak zauważa portal lifenews.com, Waszyngton D.C., którego przedstawiciele chcą wprowadzić obowiązkowy okres na podjęcie racjonalnej decyzji dotyczącej tatuażów, nie posiada tego typu regulacji dotyczących aborcji, pomimo, że stan ten ma jeden z najwyższych wskaźników aborcji. Aż 41 procent ciąży kończy się tam aborcją.

De facto aborcja jest tam praktycznie dostępna na żądanie aż do momentu urodzin dziecka [Tak! – admin]. Według członków organizacji National Right to Life jeden z dostawców aborcji zapewnia ją do 24 tygodni po zapłodnieniu, a inny w trzecim trymestrze ciąży – przynajmniej do 7,5 miesiąca, albo nawet dłużej. Zdaniem senatora Dicka Durbina za wysoki odsetek aborcji w tym stanie odpowiadają głównie czarnoskóre kobiety.

Źródła: lifenews.com / sba-list.org
Mjend
http://www.pch24.pl/

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70258 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]