Aktualizacja strony została wstrzymana

Tajny życiorys prezydent Litwy

Litewski polityk Zigmas Vaišvila, nie otrzymawszy odpowiedzi na pytania odnośnie niektórych faktów z przeszłości prezydent tego kraju, wniósł o sprawę do Wileńskiego Okręgowego Sądu Administracyjnego – podaje portal kresy24.pl za agencją informacyjną ELTA.

Skarga dotyczy bezczynności pani prezydent, to znaczy nieudzielenia odpowiedzi na moje pytanie – mówił Vaišvila na wczorajszej konferencji cytowany przez portal kresy24.pl.
 
Sygnatariusz Aktu niepodległości Litwy nie otrzymał odpowiedzi na następujące pytania:

„Kiedy pozwana odeszła z Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego (KPZR), jeśli odeszła? Dlaczego pozwana kontynuowała pracę w Wileńskiej Wyższej Szkole Partyjnej KPZR po 11 marca 1990 roku, kiedy to został ogłoszony Akt Niepodległości Litwy? Kiedy pozwana rozwiązała umowę o pracy z Wileńską Wyższą Szkołą Partyjną KPZR? Kto, kiedy i na jakie stanowisko zatrudnił pozwaną w instytucjach państwowych Republiki Litewskiej w 1991 roku?”

Zdaniem Vaišvila informacje o działalności głowy państwa powinny być ogólnodostępne i prawdziwe. Według niego istnieje podejrzenie, że w życiorysie Dalii Grybauskaite niektóre fakty są zniekształcane lub w ogóle nie podawane do wiadomości publicznej. 

– 
Publikacja niezgodnej z rzeczywistością biografii kandydata na prezydenta jest zarówno poważnym naruszeniem Ustawy o wyborach prezydenckich oraz Konstytucji, jak też oszustwem i obrazą wobec wyborców, lekceważeniem ich – podaje oświadczenie Vaišvila portal kresy24.pl.

Za: niezalezna.pl (23.08.2013) | http://niezalezna.pl/45138-tajny-zyciorys-prezydent-litwy

Skip to content