Żydzi zbezcześcili klasztor sióstr salezjanek w okolicach Jerozolimy

– W budynek klasztoru Beit Dżimal w pobliżu miasta Beit Szemesz rzucono koktajlem Mołotowa, co spowodowało niewielkie zniszczenia. Na ścianach namalowano graffiti w języku hebrajskim, które głosi: „śmierć gojom” i „rewanż”. – napisała w komunikacie rzecznik izraelskiej policji Luba Samri. Według policji do ataku doszło najprawdopodobniej w nocy z 19 na 20 sierpnia.

(Na podstawie PAP opracował A.D.)

Za: xPortal.pl (21 sierpnia 2013)

Belgia: kaplica podpalona przez nastolatków

Prokurator Namur, poinformował, że trzech nieletnich Francuzów świadomie podpaliło nieczynną kaplicę w Jemeppe-sur-Sambre. Pożar zniszczył całkowicie dach kaplicy.

Budynek znajduje się w dzielnicy zamieszkałej przez znaczną liczbę osób. Zdaniem straży pożarnej jego skutki mogłyby być bardzo poważne gdyby ogień rozprzestrzenił się na kolejne zabudowania.

Kilkunastoletni podpalacze zostali decyzją francuskiego sędziego umieszczeni w specjalnym domu dziecka, Instytucie Kegeljan w Ham-sur-Sambre.

Nie jest to jedyny w ostatnim czasie antychrześcijański wybryk w Belgii. W maju informowaliśmy o rozbiciu witraży w neogotyckim kościele Saint-Amand w Obigies.

Natomiast w 2010 roku funkcjonariusze, realizując operację pod kryptonimem „Kielich”, zakłócili obrady Konferencji Episkopatu, zatrzymując hierarchom telefony komórkowe, komputery i posiadane przez nich dokumenty. W ramach działań operacyjnych w katedrze otwarto dwa grobowce pochowanych tam kardynałów. Działania służb miały zebrać dowody na związki Kościoła z przypadkami pedofilii i nadużyć seksualnych duchownych.

FLC

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-08-21)

 

Wandalizm w kościele w Chatellerault

Nieznani sprawcy starali się przez dwa dni z rzędu zniszczyć wystawę w kościele pod wezwaniem św. Jakuba w Châtellerault (depart Vienne), poświęconą pielgrzymkom do hiszpańskiego sanktuarium. Sprawcy pozostają na wolności.

Ekspozycja znajdowała się w bocznej kaplicy świątyni poświęconej świętej Teresie z Lisieux. Plastikowe plansze podziurawiono płomieniem od świec. W opinii proboszcza Rolanda de la Villemarqué „ktoś próbował wzniecić pożar, zawsze tuż przed zamknięciem kościoła około godz. 17: 45”.

W tej sytuacji proboszcz zdecydował o odwołaniu Mszy świętej w uroczystość Wniebowzięcia Maryi Panny. Zlikwidowano także wystawę. Policja w Châtellerault prowadzi śledztwo mające na celu odnalezienie wandali.

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-08-21)

Skip to content