62 tys. dolarów grzywny za „homofobię” na Twitterze

Aktualizacja: 2013-08-11 4:31 pm

Szkocki sąd skazał mężczyznę na karę 40 tysięcy funtów (około 62 tys. USD) grzywny za wpisy na Twitterze, w których określał „małżeństwa” osób tej samej płci jako „zagrożenie dla dzieci”. Sprawę przeciwko antykwariuszowi Davidowi Shuttletonowi wniosła jedna z lokalnych homo-aktywistek.

Jaye Richards-Hill, aktywistka LGBT, nauczycielka i doradca edukacyjny wniosła pozew po tym, gdy mężczyzna podzielił się swoimi krytycznymi uwagami na temat jej zaangażowania z sekretarzem ds. edukacji. W przesłanym liście określił on „tęczowych” działaczy jako „normalnofobów”. – To skandaliczne, że homoseksualiści posiadają w naszym społeczeństwie tak duże prawa. To absolutnie skandaliczne nadużycie – powiedział Shuttleton w rozmowie z „Daily Record”.

Wyrok w tej sprawie może się okazać precedensem. Mężczyzna jednak zapowiada, że nie zamierza się poddać i jak ocenia, został skazany ze względu na „techniczne” niedociągnięcia obrony. Media zdążyły już jednak przedstawić go jako osobę niezrównoważoną, dewota, szaleńca i „rasistowskiego chrześcijańskiego homofoba-fanatyka”.

Źródło: corrispondenzaromana.it

mat

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69784 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]