Prawda czasu i prawda ekranu

Aktualizacja: 2013-08-2 7:45 am
Wywiad z ks. inf. Jerzym Ratzingerem, bratem Benedykta XVI

Gość Niedzielny:
Mój brat wie, że nadal cieszy się wielkim szacunkiem i że nowy styl, wprowadzony przez jego następcę jest dla wielu ludzi niezwykły” – powiedział Georg Ratzinger. Pytany o to, czy Benedykt XVI akceptuje te „nowości”, były dyrygent katedry w Ratyzbonie powiedział, że „w zasadzie nie mówi on o tym, gdyż nie chce wchodzić w drogę swojemu następcy i nie chce mu sprawiać najmniejszych nawet trudności czy problemów, ale z pewnością wysoko go ceni
Tekst oryginalny za agencją KNA:
Ratzinger sagte, sein Bruder wisse, “dass er sich noch großer Wertschätzung erfreut und dass der neue Stil, den sein Nachfolger eingeführt hat, noch UNGEWOHNT ist für die Leute und EINIGEN AUCH SCHWIERIGKEITEN BEREITET, weil er doch vieles einfach anders macht, als es bisher gewesen ist”.
Ratzinger powiedział, że jego Brat wie, że “nadal cieszy się wielkim szacunkiem i że ludzie nadal NIE PRZYWYKLI do nowego stylu, który wprowadził jego następca i NIEKTÓRYM [nowy styl] SPRAWIA RÓWNIEŻ PROBLEMY, gdyż on [papież] całkiem sporo robi w inny sposób niż to było robione dawniej”
Dopiero w świetle powyższego zrozumiałe stają się słowa w zasadzie nie mówi on o tym, gdyż nie chce wchodzić w drogę swojemu następcy i nie chce mu sprawiać najmniejszych nawet trudności“.
Logiczny i smutny wniosek jest taki, że gdyby Benedykt “zaczął mówić o tym”, to “wszedłby w drogę swojemu następcy” i “sprawiłby mu spore trudności”.

Napisał Dextimus dnia 1.8.13

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69681 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]