USA: W Arizonie powstaje nowy kościół FSSPX

Aktualizacja: 2013-07-29 10:45 pm

Projekt nowego kościoła FSSPX w Phoenix

Projekt nowego kościoła FSSPX w Phoenix

Prezbiterium przyszłej świątyni

Od 1978 r. księża Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Phoenix w Arizonie pełnili służbę Bożą w dawnym zborze protestanckim przystosowanym do potrzeb kultu katolickiego. W 1995 r. wierni zakupili i podarowali Bractwu przylegający do kościoła sad, z myślą o tym, żeby w przyszłości wykorzystać go pod budowę nowej świątyni.

W końcu w 2010 r., gdy warunki ekonomiczne pozwoliły na wbicie pierwszej łopaty pod budowę przyszłego kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej, zorganizowano uroczyste poświęcenie, którego dokonał ks. Arnold Rostand, przełożony północnoamerykańskiego dystryktu FSSPX. Ze względów finansowych prace rozłożono na kilka lat.

Projekt świątyni nawiązuje do hiszpańskiego stylu kolonialnego, a w związku z tym, że Phoenix to bardzo prężny ośrodek duszpasterski notujący stały wzrost liczby wiernych, kościół będzie wyposażony w aż 750 miejsc siedzących, a w kryptach pomieści trzynaście ołtarzy, przy których będą celebrować księża przybywający tam na rekolekcje (źródło: sspx.org, 26 czerwca 2013).

Obecny stan budowy ilustrują poniższe fotografie:

.

.

.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69639 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]