Polskie MSZ wspiera ideologię gender

Aktualizacja: 2013-07-18 9:16 am

Ministerstwo kierowane przez Radosława Sikorskiego przeznaczy ponad 87 tysięcy na warsztaty o tematyce gender. Zajęcia będą zorganizowane dla dzieci uczących się w poznańskich szkołach podstawowych.

Projektem kieruje Stowarzyszenie Jeden Świat, które jest beneficjentem ministerialnych dotacji. Zajęcia mają rozpocząć się w październiku br. Odbędą się w ramach programu „Opowiadanie świata”, który jest częścią przedsięwzięcia pt. „Z perspektywy Południa – Centrum Edukacji Globalnej w Poznaniu”. Szkolenia mają być prowadzone w nawet 16 szkołach.

Jednym z tematów poruszanych podczas zajęć będzie tematyka gender. Pierwszy etap szkolenia jest przeznaczony dla nauczycieli. Instruktorzy ze Stowarzyszenia Jeden Świat, będą mieli za zadanie stosownie wyszkolić nauczycieli, którzy następnie w umiejętny sposób, przekażą wiedzę uczniom. Instruktorzy będą szkolić nauczycieli, aby przekazywali uczniom wiedzę poprzez odpowiednio dobrane opowiadania. „Będziemy uczyć nauczycieli, jak opowiadać, w jaki sposób zainteresować uczniów tą opowieścią, jak dobierać opowieści do tego, żeby realizować jakiś program czy to w szkole, czy poza szkołą” – mówi Magdalena Janaszek, koordynator warsztatów. Zastrzeżenia budzą niektóre tematy, którymi będą zajmować się najmłodsi. Dla dzieci z klas 1-3 przewidziano m. in. opowiadanie, w którym kot myślał, że jest psem oraz o psie, który myślał, że jest kotem.

Szokujące są natomiast treści, które będą poruszane w gronie dzieci nieco starszych. Jedno ze spotkań będzie zatytułowane po prostu: „Gender”. Podczas tych zajęć, uczniowie mają zajmować się tematyką roli płci w różnych kulturach oraz kwestią równouprawnienia. W zrozumienia pojęcia „gender” ma pomóc opowiadanie o Kopciuszku. Jednakże role męskie i żeńskie zostaną odwrócone. Możemy spodziewać się, iż dzieci nie usłyszą opowieści o pięknej dziewczynce, która jest wykorzystywana przez macochę jako służąca, ale dowiedzą się, że Kopciuszek tak naprawdę był transseksualistą.

Bardzo krytycznie wobec tematyki obecnej na szkoleniach odniosła się dr hab. Urszula Dudziak, psycholog z Instytutu Nauk o Rodzinie KUL, która powiedziała: „Zdumiewające jest to, że tego typu edukacja jest finansowana ze środków publicznych. Konieczna jest większa odpowiedzialność w wydatkowaniu funduszy, które są funduszami publicznymi”.

Promowaną przez MSZ ideologię gender potępił w ostatnim wywiadzie dla portalu PCh24.pl J.E. ks. bp Wiesław Mering mówiąc: „Gender jest śmiertelnie poważną próbą walki z chrześcijaństwem. Do tej pory najstarszą formą antychrześcijaństwa był ateizm, twierdzący, że nie ma Boga. Gender natomiast nie tylko przyjmuje ateizm, lecz również kwestionuje samą koncepcję człowieka, który staje się czymś trudno uchwytnym, „niedokończonym”, jakimś rodzajem meduzy, przybierającej naturę i właściwości odmienne w różnych sytuacjach kulturowych. Człowiek staje się wytworem swoich zmysłowych namiętności; nie jest już „mężczyzną i kobietą”, lecz sprawia wrażenie czegoś niedokończonego, niezrealizowanego, a o swojej naturze decyduje sam. Gender zatem unicestwia Boga, człowieka, jego naturę, rodzinę, małżeństwo! Zresztą uderzenie w Boga – zawsze jest również ciosem w człowieka!”

Do tej pory Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie uzasadniło swojego postępowania.

Źródło: naszdziennik.pl, pch24.pl

Paweł Ozdoba

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69561 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]