W Wielkiej Brytanii aresztowano kaznodzieję za „homofobiczne” wypowiedzi

Aktualizacja: 2013-07-8 12:03 pm

1 lipca w południowo-zachodnim Londynie policja aresztowała ulicznego kaznodzieję z powodu „homofonicznych” wypowiedzi. Mężczyzna spędził siedem godzin w obskurnej celi. Przedstawiciele organizacji prawniczej Christian Legal Centre przestrzegają, że jeśli w Wielka Brytanii wejdzie w życie ustawa o „homo-małżeństwach” należy się spodziewać więcej takich aresztowań.

Tony Miano, były oficer policji z USA, zajmuje się obecnie głoszeniem na ulicy nauki na temat moralności seksualnej. W poniedziałek londyńska policja zabrała go na posterunek. Tam po sfotografowaniu, pobraniu odcisków palców i próbek DNA został szczegółowo przesłuchany.

Miano był zszokowany postępowaniem brytyjskich służb, które „kontrolują już nawet myśli obywateli”. Mówił, że był zaskoczony tym, iż w kraju, który opracował Magna Carta (Wielka Karta Swobód z XIII w.), dochodzi do aresztowań z powodu głoszonych idei.

Kaznodzieja został aresztowany na podstawie przepisów ustawy, zakazującej wygłaszania „obraźliwych” słów lub zachowań. Klauzula została niedawno zmieniona przez Izbę Lordów, ale nowelizacja nie weszła jeszcze w życie.

Ojciec trójki dzieci, który odszedł z policji na wcześniejszą emeryturę, by poświęcić się głoszeniu chrześcijańskiej nauki na temat moralności seksualnej, cytował fragment Listu do Tesaloniczan. Potępił akty homoseksualne. Policję wezwała kobieta, która narzekała, że została „obrażona” słowami kaznodziei.

Aresztowany mężczyzna był zdumiony faktem, że śledczego nie tyle interesowało, co powiedział na ulicy, ale co myśli na temat homoseksualizmu. Był zbulwersowany także tym, że można kogoś aresztować tylko z tego powodu, że ktoś inny poczuł się obrażony i to w kwestii bardzo wątpliwej.

Andrea Minichiello Williams, szefowa Christian Legal Centre, uważa, że aresztowanie pana Miano ma wielkie znaczenie w świetle forsowanego projektu rządowego w sprawie legalizacji „małżeństw” jednopłciowych. Gdy ustawa wejdzie w życie należy się spodziewać więcej takich przypadków.

Źródło: The Daily Telegraph, Christian Legal Centre, AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69347 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]