Podejrzany o zbezczeszczenie klasztoru pod Jerozolimą zatrzymany

Aktualizacja: 2013-07-2 10:26 pm

We wtorek został zatrzymany drugi Izraelczyk w związku ze śledztwem w sprawie zbezczeszczenia we wrześniu 2012 roku katolickiego klasztoru trapistów w Latrun pod Jerozolimą. W poniedziałek sąd przedłużył areszt tymczasowy dla innego Izraelczyka podejrzanego o zbezczeszczenie tego klasztoru.

Podejrzany o antykatolicki wybryk pochodzi z Beit El, osiedla żydowskiego niedaleko Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu. Sprawcy podpalili drewniane drzwi klasztoru i napisali na murach antychrześcijańskie hasła.

Na murach klasztoru pojawiły się także nazwy nielegalnych żydowskich osiedli, co sugerowało działanie izraelskich aktywistów mszczących się za próby ograniczenia żydowskiego osadnictwa na Zachodnim Brzegu. Uważają oni istnienie wszelkich nieżydowskich placówek religijnych za niedopuszczalne.

Nie był to jedyny antychrześcijański incydent w okolicach Jerozolimy. W październiku ubiegłego roku na drzwiach klasztoru franciszkanów pojawiło się  graffiti w języku hebrajskim, obrażające Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Świątynia znajduje się na Górze Syjon w Jerozolimie

Około 155 tysięcy chrześcijan jest obywatelami Izraela – to mniej niż 2 proc. liczącej 7,9 mln ludności tego kraju.

Źródło: nasz dziennik.pl

luk

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69255 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]