Homobook czy Facebook?

Aktualizacja: 2013-07-1 8:06 am

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, oraz pracownicy tego serwisu jawnie wspierają homoseksualizm. Homoparadę w San Francisco wsparło aż 700 pracowników Facebooka. 

Według “The Wall Street Journal”, Facebook wysłał na homoparadę około 15 proc. siły roboczej administrującej serwis. Pracownicy w koszulkach z logo firmy na specjalnie wynajętej platformie propagowali homoukłady. Jak wyjaśniła gazeta, parada w San Francisco była pierwszą, którą osobiście wsparł Zuckerberg oraz delegował na nią tak dużą grupę pracowników. Warto zaznaczyć, że homoparadę wSan Francisco wspierali także Google oraz firma Apple – poinformował portal Mashable.

Facebook stworzył na paradę specjalne symbole, jak choćby powszechnie rozpoznawalny znak „like” z tęczową obrączką, który w jasny sposób ukazuje identyfikację portalu z lobby homoseksualnym.

Media już wcześniej donosiły, że Facebook wprowadził nowe ikony dla użytkowników pozostających w tzw. związkach homoseksualnych. Portal stworzył ikony z dwoma mężczyznami i dwiema kobietami. Wcześniej istniała tylko jedna ikona z mężczyzną i kobietą symbolizująca prawdziwe małżeństwo.

Przypomnijmy, że administratorzy Facebooka nie reagują na obrażanie uczuć religijnych katolików i szydzenie z autorytetów, m.in bł. Jana Pawła II. Ale za to z wyjątkową gorliwością Facebook zawiesza profile osób walczących o prawo do życia nienarodzonych dzieci. Jak informował w maju NaszDziennik.pl, „ofiarą” poprawności politycznej serwisu padł prywatny profil jednego z członków Fundacji PRO – Prawo do Źycia. Organizacja ta aktywnie walczy o prawa poczętych dzieci, a także wskazuje na osoby opowiadające się za zabijaniem nienarodzonych.

Jak wyjaśnia Fundacja PRO, Facebook ocenzurował obraz przedstawiający Wandę Nowicką, wicemarszałek Sejmu, umieszczony obok „zdjęcia z rączkami i nóżkami zabitego w wyniku aborcji dziecka, znajdującymi się na jednodolarówce”. W związku z tą grafiką portal zablokował jej konto na 12 godzin.

Marta Milczarska

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69198 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]