Aresztowanie hiszpańskiego historyka oskarżonego o “negowanie Holokaustu”

Aktualizacja: 2006-11-1 12:00 am

Znany hiszpański historyk i wydawca, Pedro Varela został aresztowany na północy kraju i oskarżony o “zaprzeczanie Holokaustowi”. Policja zarekwirowala pięć tysięcy kopii książek przygotowanych do rozpowszechniania w księgarni w Barcelonie. Varela został zwolniony za kaucją, ale zgodnie z wprowadzonym w 1995 roku prawem, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Już w 1995 roku, a więc w dwa lata po wprowadzeniu tego prawa, Pedro Varela został aresztowny i skazany na pięć lat więzienia. Długie sądowe zmagania i odwołania do wyższych instancji pozwoliły mu wtedy na wygranie sprawy.

Jest znamiennym faktem, że prawo zabraniające “zaprzeczaniu Holokaustowi” wprowadzone zostało w Hiszpanii dokładnie w 20 lat po śmierci generała Francisco Franco, którego media i inne lewicowo-syjonistyczne ośrodki określają najczęściej jako “dyktatora walczącego z wolnością słowa”.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=691 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]