Aktualizacja strony została wstrzymana

„Kościół” protestancki w Niemczech: istnieją różne formy rodziny, w tym homoseksualna

Wspólnota protestancka w Niemczech odcina się od chrześcijańskiej wizji rodziny. W Berlinie został dziś zaprezentowany obszerny dokument Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, który postuluje rozszerzenie pojęcia rodziny o związki innej natury, praktykowane we współczesnym społeczeństwie, w tym związki homoseksualne. Tym ostatnim Kościół nie powinien odmawiać swego błogosławieństwa – czytamy w dokumencie niemieckich protestantów. Przyznają oni ponadto, że małżeństwo jest owszem dobrym darem Boga, nie stanowi ono jednak jedynej formy życia.

Warto zauważyć, że dokument ten został opublikowany zaledwie trzy dni po głośnym katolicko-luterańskim dokumencie na temat 500-lecia reformacji. Zarówno jego tytuł „Od konfliktu do wspólnoty”, jak i treść, sugerowały, że między katolikami i luteranami doszło do zbliżenia w wielu istotnych kwestiach. Dokument nie podjął jednak zagadnienia nowych podziałów, jakie tworzą się między dwiema wspólnotami odnośnie tak istotnych kwestii, jak na przykład rodzina.

kb/ rv

Za: Radio Watykanskie (2013-06-19) | http://pl.radiovaticana.va/articolo.asp?c=703170 | Kościół protestancki w Niemczech: istniejÄ… różne formy rodziny, w tym homoseksualna

Skip to content