USA: Izba Reprezentantów zakazała późnych aborcji, Obama zapowiedział weto

Aktualizacja: 2013-06-20 12:31 pm

Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła wczoraj prawo chroniące nienarodzone dzieci, które są w stanie odczuwać ból. Jest to najważniejsza od 40 lat ustawa amerykańskiego kongresu w obronie życia. Kongresmani ustalili, że nowe prawo obejmie dzieci powyżej 20 tygodnia ciąży. Ich decyzja jest reakcją na niedawną sprawę właściciela kliniki aborcyjnej, przeprowadzającej późne aborcje. Przy tej okazji opinia publiczna dowiedziała się, jak w praktyce wyglądają takie zabiegi, kiedy lekarze z zimną krwią muszą uśmiercać dzieci, które żyją, a niekiedy i płaczą, po wyciągnięciu z łona matki.

„Po procesie Kermita Gosnella i po tych przerażających faktach, zdecydowana większość Amerykanów przekonała się, że takie prawo jest niezbędne” – powiedział John Boehner przewodniczący niższej izby parlamentu. Przyjęta przez Kongres ustawa najprawdopodobniej nie wejdzie jednak w życie. Prezydent Obama zapowiedział bowiem, że ją zawetuje.

kb/ rv

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=68918 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]