Gender na KUL. Biskup Mering pyta rektora uczelni

Opisywane przez portal PCh24.pl rosnące wpływy gender-rewolucji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zwróciły uwagę biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. W związku z doniesieniami medialnymi ksiądz biskup wystosował zapytanie skierowane do ks. prof. Antoniego Dębińskiego, rektora KUL.

„W związku z doniesieniami prasowymi o wprowadzeniu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oferty wykładu „GENDER: feminizm, queer studies, men’s studies”, uprzejmie proszę o pilne wyjaśnienie sprawy, a zwłaszcza o odpowiedź, czy program został przygotowany we współpracy z ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN, czyli środowiskiem bliskim „Krytyce Politycznej” i skrajnej lewicy. Będę zobowiązany za dołączenie programu planowanych wykładów” – pyta ksiądz biskup Mering.

O wspomnianym ośrodku Brama Grodzka pisaliśmy w artykule „Gender na KUL”. Ośrodek jest promowany przez takie media i środowiska jak „Gazeta Wyborcza”, czy krąg „Krytyki Politycznej”. „GW” pisze o nim, że jest znany z „nieszablonowych akcji kulturalnych”, zaś w „Krytyce Politycznej” ośrodek był chwalony m. in. za ekspozycję malarstwa Józefa Czechowicza. Dla „Krytyki” ważne jest to dlatego, że był on „gejem”. Ośrodek współpracuje też z Klubem Krytyki Politycznej w Lublinie.

Brama Grodzka wydaje kwartalnik „Scriptores”. Możemy w nim znaleźć nie tylko teksty księży czy śp. abp. Źycińskiego, ale także rozmowy z takimi postaciami lewicy jak Zygmunt Baumann, Aleksander Małachowski, czy postkomunistka Izabella Sierakowska.

Ksiądz Biskup Wiesław Mering oczekuje odpowiedzi od rektora KUL, gdyż zamierza on „poruszyć problem na najbliższym zebraniu Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie”.

Źródło: diecezja.wloclawek.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: No dobrze, ale jakoś nie słyszeliśmy do tej pory o żadnej interwencji w sprawie wielu antykatolickich nadużyć na KUL-u, jak i na innych uczelniach tzw. katolickich na świecie, nadrzędnego administratora, czyli prefekta Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, kardynała Zenona Grocholewskiego. Co zatem robi dzisiaj ta Kongregacja? Jaką listą dorobku może się poszczycić? Chętnie zapoznamy się z dorobkiem, interwencjami, praktycznym „czuwaniem nad poprawnością wcielania w życie nauki katolickiej na katolickich uniwersytetach, instytucjach, wydziałach i szkołach wyższych”.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2013-06-18) | http://www.pch24.pl/gender-na-kul--biskup-mering-pyta-rektora-uczelni,15670,i.html

Skip to content