Depresja prowadzi do osteoporozy – ostrzegają naukowcy izraelscy

Aktualizacja: 2006-10-31 12:00 am

Naukowcy izraelscy z Hebrew University opublikowali w zeszłym tygodniu badania wskazujące na niebezpieczeństwo stresu i depresji, które wpływają na wydzielanie się noradrenaliny, związku chemicznego odpowiedzialnego za destrukcję komórek tkanki kostnej. Z badań, opublikowanych w specjalistycznym piśmie amerykańskim Proceedings of the National Academy of Sciences, wynika, że eksperymenty przeprowadzone na myszach wskazywały na, jak to w konkluzji określono “dramatyczne osłabienie” m.in. stawów zwierząt.

KOMENTARZ BIBUŁY: Warto zwrócić uwagę na kilka ostatnich informacji i po prostu połączyć je ze sobą. Wynika z nich jasny związek: stosowanie środków antykoncepcyjnych przez kobiety prowadzi do/zwiększa ryzyko raka piersi, “aborcja” prowadzi do stanu depresji, a depresja z kolei osłabia m.in. układ kostny. W sumie, cierpi cały organizm biologiczny wraz z psychiką. Z pewnością wiele innych szkodliwych elementów kryją w sobie środki określane jako “antykoncepcyjne” (choć są to często środki poronne) i dowiemy się o ich zgubnych skutkach po latach. Eksperymentowanie na sferze seksualnej ludzkiej natury, wiele kosztuje. Zapominają o tym, albo celowo przemilczają te fakty ci, którym nie zależy na zdrowym społeczeństwie, lecz pragną społeczeństwa zepsutego, przede wszystkim zepsutego moralnie.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=689 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]