Chrześcijański cmentarz w Tel Awiwie zbezczeszczony

Aktualizacja: 2013-06-14 9:57 pm

W stolicy Izraela doszło do zbezczeszczenia chrześcijańskiego cmentarza. Nieznani sprawcy pomalowali sprayem groby. Dotychczas nie udało się ustalić, kim są wandale.

Na grobach wymalowano sprejem napisy „cena”, znane już z podobnych aktów wandalizmu. Sformułowanie to początkowo nawiązywało do zapowiadanego przez osadników żydowskich na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu odszkodowania, jakiego zamierzają żądać za każdą podejmowaną przez rząd Izraela próbę ograniczenia osadnictwa.

W ostatnim czasie do podobnych aktów wandalizmu dochodziło na murach kościołów, meczetów, baz wojskowych, a także siedzib niektórych organizacji islamskich.

Najprawdopodobniej sprawcy należą do ekstremistów żydowskich, którzy protestują przeciw – ich zdaniem – propalestyńskiej polityce rządu Beniamina Netanjahu oraz na ataki fundamentalistów muzułmańskich.

Dwa tygodnie temu w podobny sposób został sprofanowany katolicki kościół Zaśnięcia Maryi Panny.

Źródło: RadioMaryja.pl/niezalezna.pl

Kraj

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=68813 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]