„Absurdy postępu” – książka dziennikarza „Naszej Polski”

Jeżeli myślałeś, że krzywizna banana w UE to szczyt absurdu, to grubo się myliłeś. To już dawno raczej historia absurdów, zresztą z poprzedniego wieku. Absurdy naszej ery (etyczne, religijne, urzędnicze, światopoglądowe, a zwłaszcza obyczajowe, dotyczące płciowości) to zupełnie nowa „jakość”.

W Hiszpanii za pieniądze podatników uczy się młodzież onanizmu jako sposobu na walkę z depresją. W Niemczech legalne stowarzyszenie zoofilów walczy z zoofilofobią. W Holandii oficjalna partia polityczna domaga się legalizacji pedofilii. W Szwecji edukowane seksualnie przedszkolaki zaglądają sobie w pupy, a ciężarnych nie będzie niedługo można już nazywać „kobietami w ciąży” tylko „osobami w ciąży” – ze względu na równouprawnienie… I tak dalej! Czy wiecie, że na świecie w XXI wieku robi się tabletki z ciał dzieci; że hoduje się „dzieci GMO”; że hitlerowska eugenika kwitnie na „cywilizowanym” Zachodzie?; że słowa „Boże Narodzenie” jest zakazywane?; że w Holandii powstaje prawdziwe getto dla tzw. homofobów?

142 takie „kwiatki” opisał Robert Wit Wyrostkiewicz w swojej książce pt. „Absurdy postępu”. Do tej pory nikt nie pokusił się o opracowanie podobnej miniencyklopedii absurdów, dlatego tym bardziej warto sięgnąć po tę lekturę. A dlaczego jeszcze warto? Na to pytanie odpowiada w przedmowie znany pisarz, autor wielu bestsellerów, Andrzej Pilipiuk: „Książkę Roberta Wita Wyrostkiewicza można przeczytać dla rozrywki i pośmiać się z głupoty urzędasów. Po chwili jednak przychodzi otrzeźwienie. To wszystko, co w niej opisano, bije w konkretnych ludzi. Jednych łamie, innym »tylko« pierze mózgi, a na burzących się przeciw »postępowi« czekają już knut i dyby. To wszystko co opisano wcześniej czy później uderzy w nas i nasze dzieci. Chyba że ostrzeżeni zdołamy zdusić neokomunę w zarodku”.

Patronat medialny nad książką objęło m.in. Radio Wnet, Moja Rodzina, Prawy.pl i Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy.

Książkę można nabyć w księgarni wysyłkowej Capitalbook.pl, tel. 533-496-436, sklep@capitalbook.pl. Dla Czytelników „Naszej Polski” możliwość zamówienia książki z wpisem od autora.

Dominik Cwikła

Artykuł ukazał się w najnowszym numerze tygodnika „Nasza Polska” Nr 23 (918) z 4 czerwca 2013 r.

Za: Nasza Polska | http://naszapolska.pl/index.php/component/content/article/48-spoeczestwo/3791-absurdy-postpu-ksika-dziennikarza-naszej-polski

Skip to content