Aktualizacja strony została wstrzymana

Naukowcy potwierdzają niebezpieczny związek przeprowadzenia tzw. aborcji na zdrowie psychiczne kobiety

Zespół piętnastu naukowców, lekarzy-położników i psychologów opublikowało w fachowym piśmie The Journal of Child Psychology and Psychiatry badania przeprowadzone w Nowej Zelandii, wykazujące nasilenie się poziomu problemów zdrowia psychicznego u kobiet po przeprowadzeniu tzw. zabiegu aborcji. Kobiety, które wcześniej nie posiadały żadnej historii problemów psychologicznych, wykazywały po „zabiegu aborcji” dwukrotnie większy poziom problemów psychologicznych i były narażone trzykrotnie częściej na depresję.

Lekarze apelują, że kobiety powinny być informowane i ostrzegane o skutkach „aborcji” na zdrowie psychiczne, a lekarze powinni brać ten czynnik pod uwagę aprobując „aborcję”.

Lekarze wskazali również na fakt, że jakkolwiek amerykańskie stowarzyszenie psychologów American Psychological Association nie wydało oficjalnego ostrzeżenia, to jednak po opublikowanych badaniach naukowców, wycofało sie ze swojego własnego wcześniejszego oświadczenia, w którym zaprzeczało istnieniu niebezpiecznego związku pomiędzy zdrowiem psychicznym kobiety a przeprowadzoną „aborcją”.

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content