Ministrze, sługo: Dlaczego tak nienawidzi pan Polski i polskiej kultury?

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bogdan Zdrojewski

Czwarte wezwanie o uzasadnienie wysłania Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji.

 

Panie „Ministrze”

Ustawa Prawo Prasowe, oraz Ustawa o dostępie do informacji publicznych obliguje Pana do niezwłocznego udzielenia odpowiedzi na temat podejmowanych przez Pana decyzji.

22 lutego 2013 roku zadałem Panu bardzo proste pytanie:

Wniosłem o uzasadnienie wysłania Yael Bartana jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji.

Pytanie proste i nie powinno stwarzać problemów dla Ministra i całego sztabu ekspertów.
Chyba, że dokonało się przestępstwa – bo wtedy każde słowo podejrzanego może być użyte przeciwko niemu.

Minęło ponad trzy miesiące i Pan milczy.
Łamie Pan tym samym obowiązujące Prawo, które obliguje Pana do udzielenia niezwłocznej odpowiedzi – bądź w razie odmowy – w ciągu dwóch dni uzasadnienia jej odmowy.

Gdybym ja był na Pana miejscu – to w 15 minut zreferowałbym sekretarce odpowiedź. Ale w pierwszym rzędzie nie dopuścił do takiej obelgi wobec Polaków – jakiej Pan dokonał.

Dla Pana jednak 94 dni to za mało czasu by ponieść moralną odpowiedzialność za haniebną prowokację awanturników z bandy nazywanej „Krytyką Polityczną”, którzy plując Polakom w twarz – na kilka dni przed pierwszą rocznicą katastrofy w Smoleńsku – w samym środku Warszawy zorganizowali zbiorowisko służące poniżeniu Narodu Polskiego.

W Pana imieniu i za Pana zgodą zrealizowano film – którego celem było przedstawienie Polaków jako „faszystów” – co potwierdzili pracownicy rzekomo „Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta””.

Od wielu lat walczy Pan z rzeczywistą polską kulturą – wprowadzając w jej miejsce różnorakie patologie opisywane przymiotnikami, lub przyrostkami.

Dnia 9 maja br otrzymałem anonim z Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – przedstawiający mi tryb postępowań, które doprowadziły do wysłania Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji, a potem firmowania jej prowokacji – szyldem polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zauważę fakt, że w informacji tej podano kłamstwo – jakoby „Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił publiczny konkurs na wyłonienie projektu prezentacji w pawilonie polskim w Wenecji”. Nigdy nie widziałem żadnych ogłoszeń dotyczących konkursu na wyłonienie reprezentacji Polski na na 54. Biennale Sztuki w Wenecji, a przeprowadzona ostatnio kwerenda nie doprowadziła do żadnych innych informacji – jak tylko ogłoszenia w sprawie następnego Biennale w Wenecji.

Ale najistotniejsze jest to, że osoba udzielająca mi odpowiedzi ma problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego.
Nie prosiłem o podanie trybu wyłonienia Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji, ale uzasadnienia: dlaczego syjonistyczną prowokację – obrażająca Naród Polski – mianował Pan symbolem „polskiej kultury”?!!!

Pozwolę sobie zauważyć, że dostatecznie znam historię Żydów – by nie dać się nabrać na pokrętną interpretację treści tej prymitywnej agitki.
Syjonizm jest pierwszą i jedyną funkcjonującą do tej pory ideologią nazistowską!
Fakt, że za syjonistów uważała siebie również niewielka grupa romantyków nie zmienia sprawy, że w prowokacjach i zbrodniach przeciwko ludzkości syjonizm stoi w jednym szeregu z nazizmem – z którym przez lata współpracował!

Skoro Yael Bartana chciała pokazać mary i koszmary syjonizmu – to powinna przedstawić wycieczki Izraelczyków urządzających sobie szabasowe pikniki z widokiem na mordowanych Palestyńczyków. I dokonać tego pod szyldem Izraela!
Taki przekaz jest bardzo bliski psychopatom z kręgu „Krytyki Politycznej”, których mianował Pan „jury” promujące tą kobietę.

Za przejaw kolejnej bezczelności uważam stwierdzenie anonima z Centrum Informacyjnego informujące że: „Jury podejmując decyzję dotyczącą rekomendacji projektu kieruje się wyłącznie kryteriami wartości artystycznych.”

Zadaję więc Panu pytanie:

Kto i po jakich prochach uznał, że ta prymitywna awantura ma coś wspólnego ze sztuką?!!!

Pana „eksperci” nie nadają się nawet na uczniów bo nie posiadają minimum kultury i inteligencji. Ale ci prymitywni kolesie Dyrektor Zachęty nie będą Polakom wmawiać, że uwłaczająca nam prowokacja ma coś wspólnego z kulturą, albo sztuką!!!.

Wiem, że Panu i Pana pracownikom – złożenie kilku zdań razem stwarza problemy.
Pana „najwybitniejszych ekspertów” przerosło zadane przeze mnie pytanie: czy wiedzą – co oceniają?
Od ponad roku nie potrafią na nie odpowiedzieć.
W ogóle nie potrafią odpowiedzieć na żadne pytanie – zadane im przez artystę plastyka i teoretyka kultury.
Tylko wobec prymitywnych dziennikarzy udają celebrytów.

Dysponuje Pan milionami złotych zrabowanych Społeczeństwu Polskiemu do zmarnowania na takie patologie – jak wysłanie Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji.

Proszę więc zatrudnić internetowego – anonimowego specjalistę od prac naukowych. Na pewno będzie lepszy od wszystkich Pana ekspertów razem wziętych.

W czwartym wezwaniu do uzasadnienia wysłania Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji występuję jako moralny spadkobierca kultury polskiej i reprezentant większości Narodu Polskiego, który został opluty przez finansowanych z budżetu MKiDN awanturników.

Ponieważ udaje Pan, że nie rozumie słowa „uzasadnienie” to pozwalam sobie uściślić pytanie:

  1. Co ma wspólnego syjonistyczna prowokacja z kulturą i sztuką?
  2. Dlaczego plując w twarz wszystkim polskim artystom – na reprezentantkę polskiej kultury – zaakceptował Pan kobietę, która nie posiada żadnych kwalifikacji w dziedzinie kultury i sztuki?
  3. Dlaczego od lat wykorzystuje Pan Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego do politycznego awanturnictwa?
  4. Dlaczego z pełną premedytacją niszczy Pan kulturę polską i wprowadza do muzeów, oraz galerii – wszelkie przejawy prymitywnych patologii.
  5. Dlaczego tak nienawidzi Pan Polski i polskiej kultury?

Przypominam, że minęły wszystkie terminy odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie, dlatego zamieszczam dla mediów odnośniki do wcześniej zadanych pytań::

Artysta plastyk i teoretyk kultury

Artur Łoboda
Polskie Niezależne Media
Fundacja Promocji Kultury
http://www.fundacja.zaprasza.eu

Za: Strona prof. Miroslawa Dakowskiego (2013-05-29) | http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9478&Itemid=80

Skip to content