Adoracja eucharystyczna na całym świecie

Aktualizacja: 2013-05-29 3:54 pm

W najbliższą niedzielę w Kościele będzie miało miejsce historyczne wydarzenie. W ramach inicjatywy Roku Wiary Watykan zapowiedział, że we wszystkich diecezjach na całym świecie w tym samym czasie odbywać się będzie adoracja eucharystyczna.

adoracja2 czerwca w godzinach 17-18 czasu polskiego katedry i kościoły na całym świecie połączą się z Watykanem i przewodniczącym adoracji w bazylice Świętego Piotra papieżem Franciszkiem na wspólnej, jednocześnie odprawianej uroczystości eucharystycznej.

– To pierwsze takie wydarzenie w historii Kościoła – podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella. 

Już teraz Watykan podejmuje wszelkie starania, aby w tej wyjątkowej ogólnoświatowej inicjatywie od Europy po Alaskę mogli wziąć udział także wierni w Chinach, którzy są prześladowani przez władze. Watykan zwraca uwagę na bardzo skomplikowany logistyczny aspekt przedsięwzięcia i tłumaczy, że w zależności od strefy czasowej wierni zgromadzą się na modlitwie albo o świcie, albo późną nocą.

Z kolei 15 i 16 czerwca w Watykanie odbędą się uroczystości dedykowane encyklice Jana Pawła II „Evangelium vitae” o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego, opublikowanej w 1995 roku. W niedzielę 16 czerwca rano papież Franciszek odprawi mszę dla obrońców życia, przybyłych na te obchody.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=68615 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]