Aktualizacja strony została wstrzymana

Oklahoma: Policja zatrzymała kierowcę za anty-Obamowski napis

Policja w Oklahoma City zatrzymała kierowcę i skonfiskowała umieszczony na jego samochodzie napis głoszący antyprezydenckie hasło.

Kierowca Chip Harrison został zatrzymany 12 lutego o godzinie 20:45 na autostradzie numer 44 , gdyż umieszczony napis na tabliczce przyczepionej do jego mini-vana, głoszący „Usuń Obamę a nie nienarodzone [dzieci]” („Abort Obama Not the Unborn”), nie spodobał się funkcjonariuszowi policji. Jak twierdzi Harrison, po krótkiej rozmowie z funkcjonariuszem policji, kiedy to w spokojnym tonie próbował wyjaśnić co to znaczy aborcja przez częściowe urodzenie – czyli najbardziej makabryczne zabójstwo nienarodzonych, popierane przez prezydenta Obamę – nieprzekonany policjant zakwalifikował napis jako groźbę pod adresem prezydenta. Raport policyjny stwierdza, że konfiskaty dokonano z uwagi na możliwość odczytania przez Służby Specjalne (US Secret Service) napisu jako „możliwe zagrożenie dla prezydenta Obamy”.

 

Zatrzymanie wzbudziło niezadowolenie i kapitan Steve McCool z policji w Oklahoma City tłumaczył się w lokalnym programie telewizyjnym mówiąc: „oczywiście, że skonfiskowanie napisu nie było słuszną decyzją”. Po konsultacji ze Służbami Specjalnymi, na drugi dzień napis oddano właścicielowi.

W międzyczasie jednak, funkcjonariusze Służby Specjalnej złożyli wizytę w domu Harrisa i przeszukali jego dom, czyniąc to w obecności jego żony i 2-letniej córki.

Harrison wraz ze swoim adwokatem rozważają możliwość złożenia zażalenia na pogwałcenia prawa do wolności wypowiedzi zagwarantowanego przez Pierwszą Poprawkę do Konstytucji.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) na podstawie: The Oklahoma Newspaper

 

 

Skip to content