Oklahoma: Policja zatrzymała kierowcę za anty-Obamowski napis

Aktualizacja: 2009-02-19 6:52 pm

Policja w Oklahoma City zatrzymała kierowcę i skonfiskowała umieszczony na jego samochodzie napis głoszący antyprezydenckie hasło.

Kierowca Chip Harrison został zatrzymany 12 lutego o godzinie 20:45 na autostradzie numer 44 , gdyż umieszczony napis na tabliczce przyczepionej do jego mini-vana, głoszący “Usuń Obamę a nie nienarodzone [dzieci]” (“Abort Obama Not the Unborn”), nie spodobał się funkcjonariuszowi policji. Jak twierdzi Harrison, po krótkiej rozmowie z funkcjonariuszem policji, kiedy to w spokojnym tonie próbował wyjaśnić co to znaczy aborcja przez częściowe urodzenie – czyli najbardziej makabryczne zabójstwo nienarodzonych, popierane przez prezydenta Obamę – nieprzekonany policjant zakwalifikował napis jako groźbę pod adresem prezydenta. Raport policyjny stwierdza, że konfiskaty dokonano z uwagi na możliwość odczytania przez Służby Specjalne (US Secret Service) napisu jako “możliwe zagrożenie dla prezydenta Obamy”.

 

Zatrzymanie wzbudziło niezadowolenie i kapitan Steve McCool z policji w Oklahoma City tłumaczył się w lokalnym programie telewizyjnym mówiąc: “oczywiście, że skonfiskowanie napisu nie było słuszną decyzją”. Po konsultacji ze Służbami Specjalnymi, na drugi dzień napis oddano właścicielowi.

W międzyczasie jednak, funkcjonariusze Służby Specjalnej złożyli wizytę w domu Harrisa i przeszukali jego dom, czyniąc to w obecności jego żony i 2-letniej córki.

Harrison wraz ze swoim adwokatem rozważają możliwość złożenia zażalenia na pogwałcenia prawa do wolności wypowiedzi zagwarantowanego przez Pierwszą Poprawkę do Konstytucji.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) na podstawie: The Oklahoma Newspaper

 

 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6860 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]