Zwolniono w Indiach izraelską turystkę, przy której znaleziono 16 pocisków karabinowych

Aktualizacja: 2006-10-30 12:00 am

28-letnia Żydówka, obywatelka Izraela i mieszkanka Jerozolimy została 30 października br. zwolniona z aresztu w Indiach gdzie spędziła półtora miesiąca, po tym jak znaleziono w jej podróżnym plecaku 16 pocisków karabinowych i magazynek od karabinu. Noa Haviv, która udała się na wakacje do Indii twierdziła, że plecak był krótko używany przez jej brata, który służy w armii izraelskiej. Z wydatną pomocą konsulatu izraelskiego, sprawa została szybko wyjaśniona i miejscowy sędzia zwróciłl N. Haviv paszport, odsyłając ją z powrotem do Izraela.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Szkoda, że media nie podają jak pani Haviv znalazła się w Indiach, prócz tego, że “przyleciała tam”, i że zatrzymano ją na lotnisku. Jeśli tak, to ciekawe jakimi liniami i z jakiego lotniska przyleciała. Czyżby “najbardziej strzeżonymi” liniami El Al, z “najbardziej strzeżonego” lotniska w Tel Aviwie? Ciekawe to wszystko, bo przy dzisiejszej paranoi na lotniskach, z przeszukiwaniem wszystkiego i wszystkich, ze zdejmowaniem butów i pasków, jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności “nie znaleziono” 16 pocisków karabinowych i magazynku karabinowego w podręcznej torbie turystki izraelskiej.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=684 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]