USA: Delaware – pierwszy stan bez aborcji chirurgicznej

Aktualizacja: 2013-05-10 1:18 pm

Organizacja Planned Parenthood, aborcyjny potentat w Stanach Zjednoczonych, zawiesiła wykonywanie aborcji chirurgicznych w stanie Delaware. Do takiej decyzji zmusiło ją ujawnienie opinii publicznej skandalicznych warunków sanitarno-epidemiologicznych panujących w prowadzonej przez PP „klinice” w miejscowości Wilmington.

Leżący na Wschodnim Wybrzeżu niewielki Delaware jest pierwszym od czasu zalegalizowania przerywania ciąży w 1973 r., w którym nie będą wykonywane zabiegi aborcji chirurgicznej. Co ciekawe, Delaware od dawna miał przydomek Fist State (Pierwszy Stan), ponieważ jako pierwszy ratyfikował Konstytucję Stanów Zjednoczonych.

Planned Parenthood zastrzegła, że zamknięcie ośrodków aborcyjnych w Dover i Wilmington jest sprawą tymczasową. „Kliniki” będą gruntownie sprzątnięte, wyczyszczone i odnowione. Właściciel ma również zamiar zatrudnić nowy personel medyczny. Dotychczasowy został bowiem zwolniony dyscyplinarnie.

Klinikę w Wilmington prowadził zagorzały aborcjonista, dr  Eric Schaff. Przed laty głośna była sprawa kary dyscyplinarnej wymierzonej mu za fałszowanie dokumentacji medycznej pacjentek w ośrodku w Nowym Jorku.

Obrońcy życia z organizacji Operation Rescue zebrali i upublicznili przypadki łamania w Wilmington podstawowych procedur medycznych. Okazało się, że w „klinice” panuje brud, personel stosuje niesterylny sprzęt medyczny, nie myje rąk między operacjami i prowadzi farmakoterapię niezgodnie z jakimikolwiek zasadami. Wszystko to wzbudziło niepokój władz stanowych, które zarządziły kontrolę.

Według Troya Newmana, dyrektora Operation Rescue brudne kliniki, to  standard w „branży aborcyjnej”. Nie przestrzega się tam sterylnych warunków, kobiety narażone są na zakażenie HIV, chorobami wenerycznymi, a łamie procedur medycznych bezpośrednio zagraża życiu pacjentek.

Patrick J. Mahoney, dyrektor Christian Defense Coalition mówi: “Cieszymy się, że po raz pierwszy od 40 lat mamy chociaż jeden stan wolny od aborcji chirurgicznej. Nawet jeśli te kliniki będą ponownie otwarte, to teraz przypominają Amerykanom, że aborcja wkrótce odejdzie na śmietnik historii. Tak jak niewolnictwo czy segregacja rasowa.”

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI-Polska na podstawie serwisu informacyjnego LifeSiteNews (J.Jalsevac) – 06.05.2013 r.]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=68348 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]