Niemcy: Bp Fellay konsekruje kościół FSSPX w Berlinie

Aktualizacja: 2013-05-6 8:27 am

W niedzielę 26 maja br. bp Bernard Fellay, przełożony generalny FSSPX, dokona uroczystej konsekracji berlińskiego kościoła pw. św. Piotra Apostoła. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00 i potrwają ponad trzy godziny. Tego samego dnia o godz. 17.00 bp Fellay udzieli sakramentu bierzmowania miejscowym wiernym.

Kościół Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X został wybudowany w stolicy Niemiec w latach 2002””2005 i jest zlokalizowany przy Breitenbachplatz w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf (w zachodniej części miasta). Twórcami świątyni są architekci Herman Feller i Michał Kaune, którzy nadali jej prostą bryłę nawiązującą do popularnego w XIX wieku eklektycznego historyzmu.

Sklepienia zostały ozdobione freskami w stylu renesansowym – ich autorem jest artysta malarz Ralf Lürig. Ołtarz główny, datowany na 1754 r., pochodzi z Brukseli, z zamkniętego kościoła jezuitów; z kolei organy pochodzą z Anglii, zostały zbudowane w 1900 r. i są dziełem znanego angielskiego organmistrza Alberta Keatsa.

(źródło: pius.info, 4 maja 2013).

Kościół FSSPX w Berlinie

Wnętrze kościoła

Organy

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=68302 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]