Z Wikipedii usunięto pedofilski cytat z biografii Cohn-Bendita

Lewacki polityk Daniel Cohn-Bendit, który chwalił się w autobiografii pedofilskimi zachowaniami, we wtorek wziął udział w debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej w warszawskiej siedzibie Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”. A z polskiej Wikipedii, ze strony głównej usunięto pedofilski fragment z jego książki.

Z Wikipedii usunięto pedofilski cytat z biografii Cohn-Bendita

Daniel Cohn-Bendit i polska lewicowa eurodeputowana Danuta Hubner fot.Marek Lapis/FORUM

Gdy Cohn-Bendit zjawił się w Agorze przywitano go brawami. Został przedstawiony przez zastępcę naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego, jako wybitny działacz społeczny i znamienity polityk.

Co miał na myśli Kurski? Czy jego działalność w radykalnych grupach lewicowych i udział w falach rozbijackich protestów z 1968 roku? A może pedofilskie zachowania, jakimi Cohn-Bendit chwalił się w autobiografii? Obok Cohn-Bendita i Kurskiego, w debacie wzięła udział też prof. Magdalena Środa.

O Cohn-Bendicie stało się głośno w Polsce we środę, gdy odmówił on przyjazdu na Uniwersytet Wrocławski, gdzie miał wziąć udział w debacie. Tłumaczył się chorobą. Na przyjazd lewaka przygotowani byli jednak narodowcy, którzy planowali protest przeciwko niemu. Nie jest wykluczone więc, że Cohn-Bendit przestraszył się.

Nagłaśnianie wizyty w Polsce Cohn-Bendita łączy jego nazwisko z pedofilskimi zachowaniami, które opisał w autobiografii. Co ciekawe, ktoś usunął w ciągu dwóch dni ze strony głównej Wikipedii cytat o opisach zboczonych zachowań, zaczerpnięty z książki francuskiego lewaka. Jeszcze w środę mogliśmy znaleźć dość obszerny opis relacji seksualnych Cohn-Bendita i jednej z dziewczynek w wieku przedszkolnym:

„W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem…”

Oto cytat, który można było znaleźć na Wikipedii jeszcze w środę. A obecnie? O książce napisane jest na stronie głównej tylko tyle, że Cohn-Bendit został oskarżony przez niemiecką dziennikarkę Bettinę Rohl „o pedofilię na podstawie autocytatów z autobiograficznej książki pt. Wielki Bazar (1975) (w tym miejscu znajdują się przypisy-przyp. red.)”. I dalej: „Podobne obserwacje zawarł w opublikowanym rok później artykule w pismie kulturalnym „Das da”. W wywiadzie telewizyjnym w 1982 roku Cohn-Bendit opisywał dalsze szczegóły, podkreślając, że ‘seksualność dziecka jest czymś wspaniałym’ i ‘uczucie rozbierania przez 5-cio letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze’”.

Następnie Wikipedia opisała krótko krytykę Cohn-Bendita przez jego współpracowników, oraz jego wyjaśnienia: „W 2009 roku podczas debaty z Ganley’em Cohn-Bendit wyjaśnił, że wypowiedzi te były wynikiem szerszego społecznego trendu eksperymentów społecznych, w tym badań nad „dziecięcą seksualnością”, na fali rewolucji seksualnej”.

Dlaczego z polskiej Wikipedii, ze strony głównej, czyli najłatwiej dostępnej, zniknął porażający cytat o pedofilskich zachowaniach Cohn-Bendita, erotycznym flircie, czy „rozsuwaniu rozporka”? Czy kolejne, nieco przecież łagodniejsze cytaty, nadal będą znikać?

PCh24.pl

ged

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2013-04-26) | http://www.pch24.pl/z-wikipedii-usunieto-pedofilski-cytat-z-biografii-cohn-bendita,14404,i.html

Skip to content