Nowy Jork: aresztowano 16-latka, grożącego swojej żydowskiej szkole zamachem bombowym

Aktualizacja: 2013-04-16 6:29 pm

Uczeń żydowskiej szkoły średniej na Long Island (Nowy Jork) został aresztowany pod zarzutem umieszczenia na Facebooku groźby dokonania zamachu bombowego na swoją szkołę.

Jak powiedział inspektor policji, Kenneth Lack, groźba ucznia szkoły Ruth and Hyman Simon High School w Lawrence (powiat Nassau), “nie ma nic wspólnego z [zamachem] w Bostonie”.

16-letniemu młodzieńcowi, którego ze względu na wiek nie ujawniono personaliów, postawiono zarzut “groźby terrorystyczej klasyfikowanej jako poważne przestępstwo [felony]”. Nie ujawniono również szczegółów groźby ani innych możliwych i związanych z tym działań.

W ramach solidarności etniczno-religijnej i pielęgnując podwójne standardy prawa i moralności, dyrektor szkoły, rabin Yossi Bennett powiedział jednak, że jego szkoła nie będzie wnosiła oskarżenia. “Pomimo tego, że groził on, to jednak cały czas dbamy o niego” – powiedział Bennett, dodajac, że “nawet dzisiaj modliliśmy się za niego.”

Media głównego nurtu, tak wyczulone na wszelkie przejawy terroryzmu i tym bardziej skupione na temacie w czasie żałoby po wydarzeniach w Bostonie, zupełnie przemilczały incydent nowojorski. 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie New York Post (April 16, 2013)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=68051 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]