Zawierzą pontyfikat Franciszka Matce Bożej z Fatimy

Aktualizacja: 2013-04-11 11:30 am

13 maja – w 96 rocznicę objawienia Matki Bożej pastuszkom w Fatimie – portugalscy biskupi zawierzą w tamtejszym sanktuarium w czasie celebracji jubileuszowej papieską posługę papieża Franciszka. Zawierzenie Matce Bożej z Fatimy jest odpowiedzią episkopatu Portugalii na osobistą prośbę Ojca Świętego skierowaną do patriarchy Lizbony kard. Jose Policarpo da Cruz.

Zawierzą pontyfikat Franciszka Matce Bożej z FatimyZawierzenie pontyfikatu zostanie włączone w program obchodów 96. rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Uroczystościom będzie przewodniczył metropolita Rio de Janeiro abp Joao Orani Tempesta.

Przed kilkoma dniami media doniosły, że na osobistą prośbę papieża Franciszka patriarcha Lizbony kard. José Policarpo da Cruz już poświęcił jego posługę Piotrową Matce Bożej z Fatimy. Przewodniczący Konferencji Biskupów Portugalii poinformował o tym podczas otwarcia 181. zebrania ogólnego episkopatu, które potrwa do 11 kwietnia w fatimskim sanktuarium. – Papież Franciszek, prosił mnie dwa razy, abym powierzył Jego nową posługę Matce Bożej z Fatimy. Prośbę tą mogę spełnić w ciszy modlitwy. Jednak byłoby wspaniale gdyby cała Konferencja Episkopatu włączyła się w realizacje tej prośby. Maryjo prowadź nas w każdej pracy i spełnij to pragnienie papieża Franciszka – powiedział patriarcha Lizbony.

Źródło: deon.pl, KAI

pam

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=67996 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]