Katolicy uznani za „ekstremistów” na równi z Al-Kaidą

Aktualizacja: 2013-04-9 10:53 am

Departament Obrony w wewnętrznym dokumencie sklasyfikował katolików jako „ekstremistów”. Bezkompromisowa postawa wyznawców Chrystusa porównana została do radykalizmu islamistów z Al Kaidy czy rasistów z Ku Klux Klan.

Dokument Departamentu Obrony wymienia szczegółowo szereg zagrożeń ekstremistycznych dla amerykańskiej armii. Obok gangów ulicznych umieszczono siedemnaście organizacji religijnych w dziale poświęconym „ekstremizmowi religijnemu”. Katolicy skalsyfikowani zostali jako grupa tak samo niebezpieczna jak Al-Kaida, Hamas, filipińska organizacja separatystyczna Abu Sayyaf, czy Ku Klux Klan, który identyfikowany jest jako organizacja chrześcijańska.

W dokumencie czytamy: „Religijny ekstremizm nie jest ograniczony do jakiegoś konkretnego wyznania, grupy etnicznej czy regionu świata”. Za ekstremistów uznano także protestantów. Warto zauważyć, że w związku z tym, iż ponad połowa Amerykanów uznaje się za członków obu tych wyznań, zatem według raportu połowa społeczeństwa stanowi potencjalne zagrożenie. W armii – jak informowało radio publiczne w 2005 r. – 40 procent czynnych zawodowo żołnierzy i personelu wojskowego uznawało się za chrześcijan. Paradoksalnie więc, żołnierze stanowią zagrożenie dla samych siebie.

Religijni mężczyźni i kobiety, którzy służyli armii wiernie przez wieki nie powinni być porównywani do tych, którzy regularnie zagrażają pokojowi i bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych – wyraził swoje oburzenie emerytowany kapelan i dyrektor wykonawczy Sojuszu Kapelanów na rzecz Wolności Religijnej, Ron Crews. Duchowny dodał w komunikacie prasowym: „To jest haniebne dla armii, aby dopuszczać się tego typu klasyfikacji”.

W okólniku często powoływano się na materiały lewicowej organizacji prawniczej – Southern Poverty Law Center (SPLC). Wg SPLC katolików i protestantów należy uznać za „grupy nienawiści”, ponieważ promują chrześcijańską naukę o moralności i seksualności.

W ub. roku, powołując się na wytyczne opracowane przez lewicowych prawników z SPLC, zamachowiec zamordował z zimną krwią strażnika w budynku należącym do organizacji Family Research Council. FRC znane jest z prowadzenia i publikowania badań dot. szkodliwości homoseksualizmu oraz „homo-małżeństw”.

Biskupi wyrazili swoje „zdumienie” zaklasyfikowaniem chrześcijan do grup szczególnie niebezpiecznych.  Wezwali  Pentagon „do przeglądu tych materiałów oraz do zapewnienia, iż nigdy więcej pieniądze podatników nie zostaną użyte do opracowania jawnie anty-religijnych materiałów dla mężczyzn i kobiet w mundurach”.

Rzecznik armii zastrzegł, że dokument powstał bez wiedzy i zgody sztabu. Materiał miał zostać przygotowany przez „osobę, która nie była znawcą tematu i opracowała go na podstawie informacji z Internetu”.

Oburzeni publicyści są zdumieni, że skandaliczny materiał zaprezentowano tuż przed mającą się odbyć jeszcze w tym tygodniu uroczystością pośmiertnego przyznania Medalu Honorowego katolickiemu kapelanowi ks. Emilowi Kapaun, który zmarł w północnokoreańskim więzieniu wojskowym w 1951 roku.

Źródło: The Washington Times, AS.

KOMENTARZ BIBUŁY: Znanemu protestanckiemu pastorowi Martinowi Niemöllerowi (warto zaznaczyć, że zagorzałemu naziście, dopiero później hagiografowie zrobili z niego “walczącego o pokój” gołąbka) przypisywana jest wypowiedź:

“Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem…
[…]
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było”

Parafrazując, podobnie było w przypadku gdy organizacja o nazwie Southern Poverty Law Center – będąca w rezultacie żydowską antychrześcijańską, wybitnie agresywną komórką żydowskiej loży masońskiej – już wiele lat temu na swoich listach wymieniających “organizacje terrorystyczne” umieściła katolików. m.in. tych skupionych wokół miesięcznika Culture Wars (nb. najlepszego periodyku wydawanego w świecie angielskojęzycznym – obowiązkowo wszyscy myślący naukowcy w Polsce powinni zaprenumerować to pismo!). Wtedy nikt z biskupów oczywiście nie zaprotestował, bo przecież jak można stawać w obronie katolików, którzy mają pewne zastrzeżenia np. co do tzw. dialogu katolicko-żydowskiego prowadzonego przez “wielkiego” Jana Pawła II…

No i po latach, ci biskupi wyrażają teraz “swoje zdumienie” gdy SPLC konsekwentnie poszło krok dalej umieszczając kolejną transzę katolików do swojego zbioru terrorystów i ekstremistów. Nie wiadomo czy obudzą się ci biskupi – dalej dbający o “dobre relacje z żydowskimi braćmi” – gdy sami będą do takowej listy włączeni, a później zesłani gdzieś do jakichś “obozów reedukacyjnych”, funkcjonujących może nawet pod szyldem “Praca czyni ciebie wolnym”. Niemożliwe? Niestety, historia lubi się powtarzać, niekiedy w formie tragifarsy. Bo Holokaust może się naprawdę wydarzyć, tylko że ofiarami będą katolicy i inni “terroryści”, a sprawcami… . No właśnie, kto nimi może być?…

Poniżej, link do dokumentu (PDF) i zrzut strony 24.

http://www.adfmedia.org/files/ExtremismPresentation.pdf

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=67951 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]