Aktualizacja strony została wstrzymana

Zostań Żydem za jedyne 75 złotych

Beit Warszawa – Towarzystwo Kultury Żydowskiej w ramach programu Konwersja, mając na celu „odrodzenie życia żydowskiego w Polsce”, „[…] ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie 8-miesięcznego kursu Konwersji na Judaizm, pomyślanego jako pierwszy krok na drodze do pełnego członkostwa w społeczności żydowskiej. […] Kończący kurs musi wykazać się opanowaniem materiału, regularnym uczestnictwem w nabożeństwach i zajęciach, wprowadzić rytuały żydowskie w krąg swego życia rodzinnego, stanąć przed Beit Dinem złożonym z trzech rabinów, dokonać rytualnego zanurzenia (twila), a w przypadku mężczyzn także poddać się obrzezaniu lub rytualnemu utoczeniu kropli krwi….”


„20 września 2006 roku

27 Elul 5766

Drodzy Przyjaciele,

Beit Warszawa ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie 8-miesięcznego kursu Konwersji na Judaizm, pomyślanego jako pierwszy krok na drodze do pełnego członkostwa w społeczności żydowskiej.

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek tygodnia, w godz. 19.30 – 21.00 w budynku Beit Warszawa przy ulicy Wiertniczej 113, począwszy od 31 października br. Dodatkowo, uczestnicy kursu zapiszą się na zajęcia z języka hebrajskiego dla początkujących, które również prowadzone będą we wtorki, w godz. 18.00 – 19.30. Zakres tematyczny kursu obejmie wszystkie aspekty cyklu życia żydowskiego, cyklu świąt żydowskich, żydowskiej modlitwy, rytuałów, historii Żydów oraz podstawowych tekstów żydowskich. Praktycznie wszystkie zajęcia kursu poprowadzi Rabin Burt Schuman, przywódca duchowy Beit Warszawa.

Ukończenia kursu nie jest jednak automatycznie równoznaczne z kwalifikacją do konwersji na Judaizm.

Kończący kurs musi wykazać się opanowaniem materiału, regularnym uczestnictwem w nabożeństwach i zajęciach, wprowadzić rytuały żydowskie w krąg swego życia rodzinnego, stanąć przed Beit Dinem złożonym z trzech rabinów, dokonać rytualnego zanurzenia (twila), a w przypadku mężczyzn także poddać się obrzezaniu lub rytualnemu utoczeniu kropli krwi.

Czesne za kurs wyniesie 75 zł plus 90 zł za każdy trzymiesięczny kurs języka hebrajskiego dla dorosłych. Rabin Schuman prowadzić będzie w dniach 3 do 19 października br. rozmowy kwalifikacyjne, których pozytywny wynik warunkuje uczestnictwo w kursie. Celem uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z asystentką Rabina Schumana – Julią pod nr tel. …”

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Iudaica Perfidia. *

* Perfidia jest łacińskim słowem i – jak wyjaśniła 10 czerwca 1948 r. Święta Kongregacja ds. Obrzędów – oznacza dokładnie „brak wiary”. Ponadto, ze względu na zgubny wpływ żydów na społeczeństwo chrześcijańskie, Kościół pouczał wielokrotnie przez wszystkie wieki swego istnienia (minus 40 lat), że nie wolno dopuścić do sytuacji, którą właśnie dzisiaj obserwujemy – sytuacji kiedy w społeczeństwie chrześcijańskim publicznie nawołuje się i zachęca do odejścia od Kościoła. To, że dochodzi do takiej sytuacji świadczy o kompletnej dezorientacji pasterzy Kościoła i o sprzeniewierzeniu się ich głównemu zadaniu, czyli prowadzeniu dusz ku Zbawieniu i zabezpieczaniu społeczności katolickiej przed zgubnymi wpływami mogącymi w tym przeszkodzić. Świadczy też, że tzw. przeciętny katolik zupełnie zatracił możliwość rozróżniania dobra i zła, zatracił Sensus Catholicus.

 

Skip to content