UK: Nie dostał pracy bo jest chrześcijaninem

Aktualizacja: 2013-03-25 10:36 am

Jamie Haxby – brytyjski grafik – ubiegając się o pracę w hotelu nieopodal angielskiego Colchester usłyszał, iż nie może jej otrzymać, gdyż jest chrześcijaninem. Panu Haxby oznajmiono, że niektórzy pracownicy są ateistami i nie będą chcieli  z nim pracować. Sprawa trafiła przed sąd, w którym pan Haxby zeznał, iż w czasie rozmowy kwalifikacyjnej został wprost zapytany o to, czy jest chrześcijaninem, na co odpowiedział twierdząco.

Celie Parker, która prowadziła rozmowę spostrzegła, że portfolio pana Haxby zawierało prace wykonane dla różnych kościołów i organizacji chrześcijańskich. Oznajmiła, że zarówno ona jak i reszta zespołu są ateistami i że nigdy nie mogliby pracować z “zagorzałym” chrześcijaninem. Podziękowała mu za rozmowę i przeprosiła za zmarnowanie jego czasu. Ostatecznie Pan Haxby został poinformowany, że nie został zatrudniony, gdyż pozostali kandydaci mają więcej doświadczenia.

To już kolejny incydent na Wyspach Brytyjskich związany z narastającą falą nienawiści i braku tolerancji w stosunku do chrześcijan. Niechęć ta jest nie tylko wynikiem prywatnych animozji. Odkąd państwo brytyjskie zaangażowało się w walkę z katolickimi ośrodkami adopcyjnymi, szkołami i organizacjami pozarządowymi ma ona także zinstytucjonalizowany charakter. Czy to oznacza, że państwo wespół z anty-chrześcijańskimi ruchami niebawem skieruje swoją agresje przeciwko samemu sobie, czyli brytyjskiej monarchii? Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II jest głową Kościoła Anglikańskiego.

KE

christian.org.uk

Za: konserwatywnaemigracja.com/

Za: Wirtualna Polonia (2013-03-25) -- [Org. tytuł: « Nie dostał pracy bo jest chrześcijaninem»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=67589 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]