Izrael: Rośnie pomoc wojskowa od USA

Aktualizacja: 2013-03-25 10:34 am

Podczas swojej wizyty w Izraelu prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama doszedł do porozumienia z tamtejszym premierem Benjaminem Netanjahu odnośnie współpracy wojskowej. W wyniku poczynionych ustaleń, wartość wsparcia militarnego Ameryki dla jej sojusznika ma zwiększyć się z poziomu 2.4 mld dolarów do 3.1 mld rocznie, z możliwością dalszego wzrostu do blisko 4 mld. Pomimo cięć w amerykańskim budżecie obronnym, pomoc dla izraelskiego systemu obrony antyrakietowej Iron Dome (Źelazna Kopuła) ma zostać nienaruszona. Co więcej, Obama ogłosił, iż jego państwo jest gotowe na użycie siły militarnej, w wypadku gdyby sankcje dyplomatyczne oraz ekonomiczne nie skłoniły Iranu, do zakończenia swego programu nuklearnego.

(na podst. Defence News oprac. WD)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=67587 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]