Nie żyje gen. Florian Siwicki. Nie odpowiedział za zbrodnię wprowadzenia stanu wojennego.

Aktualizacja: 2013-03-11 9:17 am

Minister obrony Tomasz Siemoniak poinformował, że dzisiaj w szpitalu w wieku 88 lat zmarł gen. Florian Siwicki, były szef MON w latach 1983-90. Siwicki był współpracownik gen. Wojciecha Jaruzelskiego, członkiem WRON i jedną z najważniejszych osób komunistycznego reżimu.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Źródło: ,

Za: niezalezna.pl (11.03.2013) – ‘Nie żyje gen. Florian Siwicki’

 


 

Siwicki pochowany z asystą wojskową

Uznany przez sąd za uczestnika tajnej grupy przestępczej, komunistyczny generał, współpracownik Wojciecha Jaruzelskiego, Florian Siwicki został pochowany z honorową asystą wojskową. Wszystko za zgodą MON.

Jak donosi „Nasz Dziennik” na pogrzebie Siwickiego była wojskowa asysta honorowa z Dowództwa Garnizonu Warszawa. Komunistyczny wojskowy, dowodzący armią podczas interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji, spoczął na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Z wnioskiem o asystę do Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpił Klub Generałów. Prośba została rozpatrzona pozytywnie.

MON dodaje, że zgodnie z ceremoniałem wojskowym Sił Zbrojnych RP obowiązującym od 2009 r. o udział wojskowej asysty honorowej w uroczystości pogrzebowej jej organizator występuje do MON lub do dowódcy garnizonu.

Klub Generałów, który wystąpił z wnioskiem do MON o asystę wojskową na pogrzebie komunistycznego generała, skupia oficerów dawnego LWP. Wielokrotnym gościem Klubu był komunistyczny dyktator Wojciech Jaruzelski.

Nie jest to pierwszy i niestety z pewnością nie ostatni przypadek honorowania asystą komunistycznych aparatczyków. We wrześniu ubiegłego roku w Olsztynie z udziałem kompani honorowej i sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pochowano Kazimierza Dudka, zaprawionego w bojach „rycerza bezpieki” w stopniu generała. Więcej o sprawie czytaj tutaj

Źródło: “Nasz Dziennik”

luk.

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2013-03-21)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=67307 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]