W szpitalu brytyjskim szczątki zabitych w wyniku aborcji dzieci, spalane razem z odpadkami szpitalnymi

Aktualizacja: 2006-10-25 12:00 am

Jeden ze szpitali brytyjskich Addenbrooke’s Hospital w Cambridge, wyrzucał zabite dzieci w wyniku zabiegu tzw. aborcji, wprost do szpitalnej spalarki śmieci, gdzie spalały się razem z odpadkami szpitalnymi. Praktykę tę prowadzono, gdyż za każdym razem szpital zaoszczędzał na kosztach normalnej kremacji 18 i pół funta brytyjskiego. Dyrekcja szpitala naciskanego przez władze miejskie domagające się drastycznych oszczędności, zdecydowała się na zrezygnowanie z usług miejskiego krematorium i postanowiła sama “rozwiązywać problem szpitalnych odpadków”.

Biskupi brytyjscy oraz przedstawiciele grup Pro-Life wyrażają ogromne oburzenie. Lisa Wilson z ProLife Alliance mówi: “To jest absolutny horror! Czy nasze społeczeństwo straciło nawet to minimum pojęcia człowieczeństwa nienarodzonego dziecka i respektu do tych niewinnych ofiar naszego bezlitosnego prawa?” Inna działaczka, Michaela Aston z Charity Life dodaje: “Sam fakt, że dzisiaj wyrzuca się szczątki ludzkie w taki sam sposób jak inne odpadki, pokazuje do czego nasze szpitale i nasze społeczeństwo doszło. To jest odrażające. Gdzie podziała sie godność człowieka? Pokazuje tylko, że coraz więcej członków naszego społeczeństwa widzi nienarodzone dziecko jako coś co można wyrzucić lub spalić razem ze śmieciami. Jak mogło dojść do tego czegoś w naszym cywilizowanym społeczeństwie?”

Władze szpitala bronią się mówiąc, że pacjentki były informowane o tym, że ich zabite dziecko (określane jako “produkt niechcianej ciąży”), będzie “zagospodarowane w ramach szpitala”. Jakby nie rozumiejąc fali krytyki, nieco zdziwione zapowiadają dyskusję z miejskim krematorium na temat znalezienia “niedrogiej alternatywy”.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=673 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]