Aktualizacja strony została wstrzymana

Gwiazda dziennikarska przyznaje, że „nie ma prawdy w telewizji”

Na prelekcji w Towarzystwie The Society of the Four Arts, Aaron Brown, znany komentator sieci CNN i główny dziennikarz programu NewsNight, którego 4-letni kontrakt skończyl się w listopadzie 2005 r., stwierdził, że „Prawda nie odgrywa już żadnej roli w kontekście polityki i – niestety – również [nie ma jej] w wiadomościach telewizyjnych”.

KOMENTARZ BIBUŁY: Czy nie dziwne, że ludzie z pierwszych stron gazet i dzienników telewizyjnych ośmielają się przyznać tę prawdę – prawdę, że „prawdy nie ma w wiadomościach telewizyjnych” – dopiero po skończeniu kontraktu z firmą, która płaci im słone pieniądze za codzienne, regularne okłamywanie społeczeństwa? Toż przecież każdy widz, słuchacz czy czytelnik amerykańskich programów telewizyjnych, radiowych i gazet, każdy w kim tkwi choć ułamek refleksji, spostrzeże, że prezentowane wiadomości są majstersztykiem medialnej socjotechniki, w której dominuje cenzura przez selekcję i autocenzura. To wszystko przyprawione jest sosem zaawansowanej manipulacji obrazem, dźwiękiem i słowem.
„Odwaga” byłych dziennikarzy, którzy z premedytacją przez lata współuczestniczyli w systemie kłamstwa, i ich publiczne „nawrócenia” i „odkrycia” po prostu śmieszą.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content