Gwiazda dziennikarska przyznaje, że “nie ma prawdy w telewizji”

Aktualizacja: 2006-01-27 12:00 am

Na prelekcji w Towarzystwie The Society of the Four Arts, Aaron Brown, znany komentator sieci CNN i główny dziennikarz programu NewsNight, którego 4-letni kontrakt skończyl się w listopadzie 2005 r., stwierdził, że “Prawda nie odgrywa już żadnej roli w kontekście polityki i – niestety – również [nie ma jej] w wiadomościach telewizyjnych”.

KOMENTARZ BIBUŁY: Czy nie dziwne, że ludzie z pierwszych stron gazet i dzienników telewizyjnych ośmielają się przyznać tę prawdę – prawdę, że “prawdy nie ma w wiadomościach telewizyjnych” – dopiero po skończeniu kontraktu z firmą, która płaci im słone pieniądze za codzienne, regularne okłamywanie społeczeństwa? Toż przecież każdy widz, słuchacz czy czytelnik amerykańskich programów telewizyjnych, radiowych i gazet, każdy w kim tkwi choć ułamek refleksji, spostrzeże, że prezentowane wiadomości są majstersztykiem medialnej socjotechniki, w której dominuje cenzura przez selekcję i autocenzura. To wszystko przyprawione jest sosem zaawansowanej manipulacji obrazem, dźwiękiem i słowem.
“Odwaga” byłych dziennikarzy, którzy z premedytacją przez lata współuczestniczyli w systemie kłamstwa, i ich publiczne “nawrócenia” i “odkrycia” po prostu śmieszą.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=67 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]