Amerykański Żyd i obywatel Izraela uznany winnym fałszywego alarmu bombowego

Aktualizacja: 2006-10-24 12:00 am

21-letni Yechezkel Wells, amerykański Żyd i obywatel Izraela, przyznał się przed sądem na Florydzie do winy i uznany został winnym wywołania fałszywego alarmu bombowego. Wells został aresztowany 26 sierpnia br. krótko po tym jak z budki telefonicznej zadzwonił oznajmiając, że na pokładzie samolotu JetBlue mającego lecieć z Long Beach w stanie Kalifornia do Fort Lauderdale na Florydzie, znajduje się bomba. Ekipa antyterrorystyczna przeszukała samolot nie znajdując ładunków wybuchowych. Oskarżony, który przeprosił za dokonany czyn i wyraził skruchę, stwierdził, że chciał jedynie “zdążyć na samolot”, na który był już spóźniony.

Sprawcy, który odpowiada z wolnej stopy, grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Wyrok spodziewany jest 29 stycznia 2007 roku.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=668 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]