Biskup Fellay przypomniał prawdę o wrogach Kościoła

Przedstawiamy poniżej tłumaczenie depeszy żydowskiej agencji Jewish Telegraph Agency – w całej swej okazałości i rozbrajającym obiektywiźmie – zatytułowanej odpowiednio: „Przywódca radykalnej katolickiej sekty nazwał Żydów „wrogami” Kościoła”.

«TORONO (JTA) – Żydzi są „wrogami Kościoła” – powiedział w Kanadzie przywódca radykalnej katolickiej sekty.

Biskup Bernard Fellay, przełożony tradycyjnego Bractwa świętego Piusa X, wypowiedział tę uwagę 28 grudnia [2012 roku] podczas pobytu w Our Lady of Mount Carmal Academy w New Hamburg, [kanadyjska prowincja] Ontario, około 90 minut jazdy na zachód od Toronto. Podczas spotkania mówił on o sytuacji w Bractwie, które sprzeciwia się reformom Kościoła katolickiego zadecydowanym przez Sobór Watykański II, i które nie jest uznawane przez Kościół.

Zgodnie z zapisem magnetofonowym upublicznionym dwa dni temu na YouTube, Fellay mówił o trzech latach dyskusji z Watykanem o przyszłości Bractwa i wyjaśniał jak interpretował on te zakulisowe rozmowy.

Najwyraźniej wypowiadając się bez przygotowanego tekstu, zapytany Fellay powiedział: „Kto w tym czasie najbardziej sprzeciwiał się temu aby Kościół uznał Bractwo? Wrogowie Kościoła: Żydzi, masoni i moderniści”.

Jak podaje agencja Catholic News Service, Fellay dodał, że przywódcy żydowscy wspierali reformy Soboru Watykańskiego II „pokazując, że Vatican II jest ich dziełem, a nie Kościoła.”

Do piątku [tj. 11 stycznia 2013 roku], nie nadeszła odpowiedź z głównej siedziby Bractwa w Szwajcarii, na zapytanie emailowe agencji Catholic News Service o komentarz – dodaje agencja.

Bractwo św. Piusa X założone zostało w 1970 roku jako reakcja przeciwko wysiłkom Watykanu w kierunku modernizacji [Kościoła]. W 2009 roku papież Benedykt rozpoczął rozmowy z Bractwem i zniósł ekskomunikację nałożoną na czterech biskupów Bractwa.

Jednym z biskupów był Richard Williamson, który negował użycie przez Nazistów komór gazowych i twierdził, że podczas II wojny światowej zginęło od 200 tysięcy, do 300 tysięcy Żydów.

Założyciel Bractwa, arcybiskup Marcel Lefebvre, wypowiadał się aprobująco, zarówno za reżimem Vichy we Francji podczas II wojny światowej, jak i za skrajnie prawicowym Frontem Narodowym (Nationalist Front), a w roku 1985, w liście do papieża Jana Pawła II wskazał na „Żydów, komunistów i masonów” jako wrogów wiary [katolickiej].»

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: JTA (01.06.13) | http://m.jta.org/news/article/2013/01/06/6/3116131/bishop-calls-jews-enemies-of-the-church

Skip to content