Biskup Fellay przypomniał prawdę o wrogach Kościoła

Aktualizacja: 2013-01-13 9:26 pm

Przedstawiamy poniżej tłumaczenie depeszy żydowskiej agencji Jewish Telegraph Agency – w całej swej okazałości i rozbrajającym obiektywiźmie – zatytułowanej odpowiednio: “Przywódca radykalnej katolickiej sekty nazwał Żydów “wrogami” Kościoła”.

«TORONO (JTA) – Żydzi są “wrogami Kościoła” – powiedział w Kanadzie przywódca radykalnej katolickiej sekty.

Biskup Bernard Fellay, przełożony tradycyjnego Bractwa świętego Piusa X, wypowiedział tę uwagę 28 grudnia [2012 roku] podczas pobytu w Our Lady of Mount Carmal Academy w New Hamburg, [kanadyjska prowincja] Ontario, około 90 minut jazdy na zachód od Toronto. Podczas spotkania mówił on o sytuacji w Bractwie, które sprzeciwia się reformom Kościoła katolickiego zadecydowanym przez Sobór Watykański II, i które nie jest uznawane przez Kościół.

Zgodnie z zapisem magnetofonowym upublicznionym dwa dni temu na YouTube, Fellay mówił o trzech latach dyskusji z Watykanem o przyszłości Bractwa i wyjaśniał jak interpretował on te zakulisowe rozmowy.

Najwyraźniej wypowiadając się bez przygotowanego tekstu, zapytany Fellay powiedział: “Kto w tym czasie najbardziej sprzeciwiał się temu aby Kościół uznał Bractwo? Wrogowie Kościoła: Żydzi, masoni i moderniści”.

Jak podaje agencja Catholic News Service, Fellay dodał, że przywódcy żydowscy wspierali reformy Soboru Watykańskiego II “pokazując, że Vatican II jest ich dziełem, a nie Kościoła.”

Do piątku [tj. 11 stycznia 2013 roku], nie nadeszła odpowiedź z głównej siedziby Bractwa w Szwajcarii, na zapytanie emailowe agencji Catholic News Service o komentarz – dodaje agencja.

Bractwo św. Piusa X założone zostało w 1970 roku jako reakcja przeciwko wysiłkom Watykanu w kierunku modernizacji [Kościoła]. W 2009 roku papież Benedykt rozpoczął rozmowy z Bractwem i zniósł ekskomunikację nałożoną na czterech biskupów Bractwa.

Jednym z biskupów był Richard Williamson, który negował użycie przez Nazistów komór gazowych i twierdził, że podczas II wojny światowej zginęło od 200 tysięcy, do 300 tysięcy Żydów.

Założyciel Bractwa, arcybiskup Marcel Lefebvre, wypowiadał się aprobująco, zarówno za reżimem Vichy we Francji podczas II wojny światowej, jak i za skrajnie prawicowym Frontem Narodowym (Nationalist Front), a w roku 1985, w liście do papieża Jana Pawła II wskazał na “Żydów, komunistów i masonów” jako wrogów wiary [katolickiej].»

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie JTA (01.06.13)
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=66530 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]