Już dwunastu izraelskich lekarzy oskarżonych o przeprowadzanie nieetycznych eksperymentów

Aktualizacja: 2006-10-23 12:00 am

Kolejnych ośmiu lekarzy zostało oskarżonych o udział w nieetycznych eksperymentach ludzkich – powiedział szef wydziału śledczego policji, Meir Cohen przed komisją parlamentarną Knessetu.

Nowe oskarżenia dotyczą obecnie dwunastu lekarzy ze szpitali Kaplan Hospital w Rehovot i Hartzfeld Geriatric Hospital w Gedera, którzy przeprowadzali doświadczenia na kilkuset pacjentach, z których dwunastu zmarło w wyniku tych eksperymentów.

Profesor Avinoam Reches, główny dyrektor izraelskiego komitetu etycznego Israel Medical Association Ethics Committee zapytał podczas debaty: “Jak to jest możliwe, że parlament uchwalił prawo regulujące etyczne eksperymenty na zwierzętach, a nigdy nie zaproponował żadnego prawa dotyczącego takich doświadczeń na ludziach? Czy kurczaki są ważniejsze niż ludzie?”

Profesor Avi Yisraeli z Ministerstwa Zdrowia odpowiedział, że przyczyną nie zajęcia się ustawami dotyczącymi tych zagadnienień była niestabilność polityczna rządu. Prof. Yisraeli wskazał również na to, że rządowe komórki nie były w stanie zapobiec zachowaniu się lekarzy, gdyż fałszowali oni dokumenty i zupełnie ignorowali zalecenia Ministerstwa Zdrowia.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=665 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]