Aktualizacja strony została wstrzymana

Michalkiewicz ostro o antypolonizmie: Czemu to Żydzi nie zrobili niczego, by uchronić 3,5 miliona Polaków?

Stanisław Michalkiewicz wygłosił w Gdyni wykład pt. „Antypolonizm”. – Polacy bierni wobec Holokaustu? Można by zapytać, czemu to Żydzi nie zrobili niczego, by uchronić 3,5 miliona Polaków – pytał.

Michalkiewicz antypolonizm zdefiniował jako „niemiecką i żydowską politykę historyczną oraz działalność Piątej Kolumny”, służące „określonym celom politycznym”. Jakim? W skrócie rzecz ujmując: zaspokojeniu żydowskich roszczeń co do pozostawionego w Polsce mienia i „uznaniu Polaków jako morderców Żydów”.

Były szef UPR odniósł się też do twierdzeń o biernej postawie Polaków wobec Holokaustu. – Można by odwrócić pytanie i dociekać, dlaczego w czasie wojny Żydzi nie zrobili niczego, by uchronić 3,5 miliona Polaków od śmierci? – pytał. 

Michalkiewicz opowiedział także o swoim wkładzie w ostateczny kształt polskiej ustawy regulującej kwestie zwrotu majątku gminom żydowskim. – Byłem jedynym, który przeciwko tej ustawie się publicznie wypowiadał. Bo ona stanowiła wielkie niebezpieczeństwo dla przyszłości Polski – stwierdził. Przedstawił zebranym, jak zapraszając wpływowego posła SLD na kawę, nakłonił go do zmiany projektu tej uchwały, którą potem przyjął Sejm. – To były najlepiej zainwestowane pieniądze w moim życiu. Kawa kosztowała mnie dwa pięćdziesiąt, a dzięki niej wspólnie z panem posłem zaoszczędziliśmy dla Polski jakieś trzy miliardy dolarów – stwierdził. 

Popularny publicysta mówił także o niemieckiej polityce historycznej, której celem jest „zdjęcie odpowiedzialności z narodu niemieckiego za zbrodnie wojenne”. – To odbywa się nawet w warstwie semantycznej. Zauważcie państwo, że nikt nie mówi już o odpowiedzialności Niemców, lecz nazistów. A ci przecież wymarli. Chodzi o to, by odpowiedzialność za zbrodnie wojenne przerzucić na Polaków, bo Niemców uważa się teraz za naród poszkodowany przez II wojnę. To cel żydowskiej polityki historycznej: korzystanie z niezwykle lukratywnego statusu ofiary – oświadczył.

eMBe/Gazeta.pl 

Za: Fronda.pl (12.01.2013) | http://www.fronda.pl/a/michalkiewicz-ostro-o-antypolonizmie-czemu-to-zydzi-nie-zrobili-niczego-by-uchronic-35-miliona-polakow,25331.html

Skip to content