Uniwersytet w Missouri uruchomi kurs z… „kazirodztwa rodzeństwa”

Aktualizacja: 2013-01-12 7:08 pm

Publiczny uniwersytet w stanie Missouri zamierza w nowym semestrze zaoferować studentom kurs pt. „Kazirodztwo w teorii i literaturze”. Zajęcia ma poprowadzić prof. Stefani Engelstein, koncentrując się na „kazirodztwie rodzeństwa”.

Zgodnie z informacją umieszczoną na oficjalnej stronie uczelni, podczas zajęć studenci będą zajmować się „analizą erotycznego pożądania i miłości rodzeństwa w kontekście politycznej i ekonomicznej strategii”. Mają także badać dynamikę zmian ról płciowych. Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu.

Kurs ma się koncentrować na „funkcji kazirodztwa, sposobie ustalania lub zakłócenia tożsamości w ramach krajowych, religijnych, rasowych i rodzinnych struktur”. Rzecznik uniwersytetu, mimo wielokrotnych próśb o komentarz w tej sprawie, nie skomentował inicjatywy.

Prowadząca zajęcia Prof. Engelstein z wydziału studiów „gender”, jest autorką wielu artykułów naukowych na temat kazirodztwa rodzeństwa. W filmie dostępnym na YouTube, Engelstein twierdzi, że już wkrótce role płciowe przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie, gdyż są „przestarzałe”.

Źródło: camousreform.org., AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=66480 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]